24 Şubat 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SENFONİ ORKESTRASI 17. SEZONUNU AÇIYOR

SENFONİ ORKESTRASI 17. SEZONUNU AÇIYOR
  • 13 Eylül 2017 Çarşamba
  • 2606 kez okundu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası 17. sezonunu 22 Eylül Cuma saat 20.00’de muhteşem bir konser ile açmaya hazırlanıyor. Ender Sakpınar’ın orkestra şefliğini yapacağı konserde konuk solistler piyanist Selin Şekeranber ve piyanist Yudum Çetiner, Fazıl Say’ın “İki Piyano için Konçerto Op.48” eserinin Türkiye Prömiyerini seslendirecekler.

Eskişehirlilerin yıllardır büyük ilgi gösterdiği Senfoni Orkestrası konserleri yeni sezona başlıyor. Sezonun ilk konserinde Fazıl Say’ın eseri, iki piyano dört elle dinleyenlere müzik ziyafeti yaşatacak. Çocukluklarından beri geçirdikleri zamanı enstrümanlarıyla birleştiren Selin Şekeranber ve Yudum Çetiner, Eskişehirlilere unutulmaz bir gece yaşatacak. Orkestra şefliğini Ender Sakpınar’ın yapacağı konser ile Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası 17. sezonunu açacak.
Konser biletlerinin Haller Gençlik Merkezi ile Turgut Özakman bilet gişeleri ve internet üzerinden satışa çıktığını hatırlatan Senfoni Orkestrası yetkilileri, 2017-2018 sezonunda da Eskişehirli müzikseverler ile birbirinden özel konserlerde bir araya geleceklerini belirttiler.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri