24 Şubat 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Konserler Devam Ediyor

Tepebaşı Belediyesi’nin farklı mahallelerde gerçekleştirdiği halk konserleri yoğun katılımla devam ediyor. Vatandaşların keyifli bir gece geçirdiği adres, bu kez Şeker Mahallesi oldu.

Şeker Mahallesi, Toki Sıraevler Sitesi 4531. Sokak’ta gerçekleştirilen halk konserine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Gecede sahne alan Eskişehir’in sevilen ses sanatçısı Salim Özkara, mahalle sakinlerine gece boyunca coşkulu anlar yaşattı. Belediye ekipleri tarafından patlamış mısır ikramı da yapılan etkinlikte Eskişehirliler zaman zaman piste de çıkarak doyasıya dans etti.

Vatandaşların komşuları ile birlikte güzel saatler geçirdiği etkinlikte bir konuşma yapan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, halk konserlerine gösterilen ilgiden dolayı memnun olduğunu ifade etti. Başkan Ataç, “Eskişehir’in yaz mevsimi kısa sürüyor. Halk konserlerimize bayram öncesinde başlamıştık. Yaz gecelerinde vatandaşlarımızın birkaç saat iyi vakit geçirmesi için konserler düzenliyoruz. Sizler sayesinde yine konser alanımız dolup taştı. Buradan gördüğüm manzara Eskişehir’de nasıl bir beraberlik ve birlik olduğunun katını durumunda. Ülkemizde görmeyi istediğimiz manzara burada, Eskişehir’de… Bu ülke de hepimize yeter, hepimize yetecek kadar güzel bir ülkeyiz. Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz büyük mücadeleler vermiş. Ama bugün siyasi nedenlerden bölünmeler yaşanıyor. Dileğimiz; Eskişehir bütün Türkiye’ye örnek olsun. Şehrimizdeki bu beraberlik tüm Türkiye’de olsun” ifadelerini kullandı.

Başkan Ataç konuşmasının ardından vatandaşlar ile bol bol fotoğraf çektirdi. Etkinlik hep bir ağızdan söylenen İzmir Marşı ile sona erdi.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri