24 Şubat 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

GÖKYÜZÜNDE MUHTEŞEM SHOW!

Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi (Eskişehir), Necati Artan Tesisleri’nde  16-17 Eylül 2017 tarihlerinde ( Cumartesi / Pazar ) Uluslararası boyutta muhteşem bir Hava Gösterisi düzenleniyor. Sabah saatlerinde başlayacak Sivrihisar Hava Gösterileri (S.H.G.) iki gün boyunca devam edecek.

Sivrihisar Hava Gösterileri, SHG 2017’de, 6 ayrı Ülkeden gelen ve Hava Gösterilerine katılan profesyonel gösteri pilotları var. ABD, Almanya, İtalya, İngiltere gibi Ülkeler, katılımın yanı sıra imal ettikleri Sportif Uçakları pazarlamak maksadıyla organizasyona geliyorlar. Bu durumda Sivrihisar Hava Gösterileri organizasyonu, gösteri kimliği yanında "Havacılık Fuarı" kimliğine de kavuşmuş oluyor. Bu sene TAI / TUSAŞ Sivrihisar Hava Gösterileri’ne "Sponsor" oldu.  Hürkuş eğitim uçağının ve Atak helikopterlerinin muhteşem hava gösterileri Sivrihisar Airshow' da yerini alıyor.

Paris Havacılık Fuarı’ndan sonra HÜRKUŞ ilk defa Sivrihisar Airshow' da !

Hürkuş' un,  TAI' nin tecrübeli test pilotu Murat Keleş tarafından uçurulacağı bekleniyor. Murat Keleş, Paris Havacılık Fuarı’nda yaptığı gösterinin daha kapsamlısını Sivrihisar Hava Gösterileri’nde yapacak.

TAI' nin geliştirdiği Atak Helikopteri de gösterilerde yer alıyor. Atak Helikopteri’nin çevik manevralarla yapacağı gösteri merakla bekleniyor.

Türkiye’nin gururu, Milli Akrobasi Pilotu Ali İsmet Öztürk ve yine Türkiye’nin İLK Profesyonel Kadın Akrobasi Pilotu Semin Öztürk’ün gökyüzüyle dans ettikleri olağanüstü akrobasi gösterileri, Türk Hava Kurumu Planör ve Paraşüt grupları ile Türkiye’nin en yaşlı tayyaresi Boeing-Stearman ve MD-500 Helikopter gösterileri bu etkinlikteki yerlerini alıyorlar.

Ayrıca, Alman Akrobasi Pilotu Tim Tibo, Türkiye semalarında İLK defa yer alacak Sbach tipi kompozit akrobasi uçağı ile izleyenlere unutulmaz dakikalar yaşatacak.

Model uçak ve helikopter sevdalılarına da yer veren organizasyona, Almanya'dan iki Hanım model helikopter pilotu katılıyor. Model Jet uçaklarının da yer aldığı gösterilerde birçok firma, uçuş okulu, üniversite ve havacılık ile ilgili kurumlar kendilerini tanıtmak için yer alıyorlar. Bunlar arasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü / SHGM katılımı ile dikkati çeken en önemli kuruluş. Sportif ve amatör havacılık ile SHGM’ nin böylesine iç içe olması ayrı bir ilk olmakla birlikte Genel Havacılık sektörünü çok sevindiren bir unsur olarak görülüyor.                                                 


Sivrihisar Hava Gösterileri’nde artık geleneksel hale gelen “Uçak Pistinde Bisiklet Yarışı” Airshow 2017 programı içinde yerini alıyor. Gelen izleyicilerin çok büyük keyif aldığı ve herkesin katılımına açık olan bu eğlenceli yarış, hava gösterilerinin ilk günü olan Cumartesi günü gerçekleşiyor.

İki gün süren Sivrihisar Airshow 2017 etkinliği boyunca, yine geleneksel hale gelen “Hava Fotoğraf Yarışması” da deneyimli fotoğrafçılar Zafer Buna ve Uğur Özkan önderliğinde devam ediyor.

Sivrihisar Hava Gösterilerinin resmi web sayfası:       

www.shgairshows.com

Bu sayfada; etkinlik, katılımcılar, ulaşım ve konaklama gibi her türlü konuda bilgi bulunuyor.

Sivrihisar Hava Gösterileri, SHG Airshow 2017 " Halka Açık ve Giriş Ücretsiz" !

 



Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri