24 Şubat 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Uluslararası Emirdağ Sempozyumu gerçekleşti

Uluslararası Emirdağ Sempozyumu gerçekleşti
  • 28 Ağustos 2017 Pazartesi
  • 3930 kez okundu

Uluslararası Emirdağ Sempozyumu Emirdağ Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşti

9 normal, 1 değerlendirme oturumu olmak üzere 10 oturumda gerçekleşti.

24 ağustos 2017 Perşembe günü saat 10:00'da başlayan oturumda;
İlçe kaymakamı Hüseyin Sayın, Emirdağ Belediye Başkan Yardımcısı Halil Özsoy konuşmalarıyla başlayan sempozyum.. Akademisyenler tarafından yoğun ilgi gördü. Afyonkarahisar ve Emirdağ'da faaliyet gösteren Kamu  ve Sivil Toplum Kuruluşlarından birçok temsilci yer aldı. Ülkemizde faaliyet Üniversilerden birçok akademisyen yer aldı
Türk tarih, kültür ve sanatında dikkate değer bir yere sahip olan Emirdağ’ın coğrafî, arkeolojik, tarihî, sosyal, kültürel, edebî, folklorik, ekonomik ve tarımsal özelliklerinin ortaya konulduğu ve ilçenin geleceğine ilişkin perspektifler değerlendirildi.

Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın "Emirdağ'da yetişen ve Emirdağ kültürünün gelişmesine katkı sağlayan tüm Akademisyen ve araştırmacılara teşekkür ediyorum. Bu coğrafyayı dinlemek çok güzel, anlamak çok güzel, Keşke oturup sizleri daha fazla dinleyebilsek, Kısa zaman sürelerinde Emirdağ'ı bizlere bu kadar güzel anlattığınız için tekrar teşekkür ederim." ifadelerine yer verdi.

Sempozyuma katılım gösteren akademisyenlere Katılım belgesi ve Emirdağ Belediye Kültür Yayınlarınlarından olan ve Emirdağ İçin Kaynak niteliği taşıyan Şükrü Türkmen ve Özcan Türkmenin çıkarmış olduğu kitaplar hediye edildi. Yetkililerden alınan bilgiye göre sempozyum kitap haline gelecek. Emirdağ'ın tarih, kültür ve ekonomisinin araştırmalarında önemli birer kaynak olacak. Gelecek nesilin faydalanabileceği bir araştırma kitabı olması bekleniyor. Üniversitelerdeki kütüphanelerde yer alacak.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri