24 Şubat 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

95 Yıl Önceki İnançla Kocatepe’ye Yürüdük

Büyük Taarruzun 95. Yıl dönümünde Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof.Dr.Veysel Eroğlu ve beraberindeki binlerce kişi Zafer Yürüyüşüne katıldı. Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü de 295 personel ile programda yer aldı.

Zafer haftası etkinlikleri Afyonkarahisar’da başladı. 25.08.2017 günü Afyonkarahisar’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof.Dr.Veysel Eroğlu, Vali Mustafa Tutulmaz, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş, Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel, Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürü Esat Şimşek, Fidanlık Müdürü Mutlu Tepe, Tıbbi Bitkiler Merkezi Müdürü Emel Yıldız, il protokolü ve vatandaşlar karşıladı.

Programın ilk bölümünde İsçehisar İlçesinde bulunan Giresunlular Şehitliğine gidildi. Şehitler için dualar okundu ve Bakanlığımız tarafından yaptırılan Kültür evi ile mescidin açılışı yapıldı. Bilindiği gibi geçmiş yıllarda çevresi Orman Teşkilatımızca ağaçlandırılan şehitlikte, Giresun’dan Kurtuluş Şavaşına katılmak için gelen 42. ve 47. Gönüllüler Alayının kahramanları yatıyor.

Daha sonra Şuhut İlçesinde bulunan Atatürk evine geçildi. Büyük Taarruz öncesi Atatürk ve silah arkadaşlarının son planlarını yaptığı konak önünde toplanan kalabalığa seslenen Bakanımız Sayın Eroğlu, büyük sevgi gösterisi ile karşılandı. Programın devamı Şuhut stadında gerçekleştirildi. Burada Büyük taarruz temsili gösteriler ile canlandırıldı. Esat Kabaklı konseri izlendi. Coşkulu kalabalığa hitap eden Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof.Dr.Veysel Eroğlu Malazgirt savaşından 15 Temmuza kadar geçen süreçte Türk Milletinin tarihini anlattı. Büyük Taarruz öncesi yaşananları da özetleyen Bakanımız, her karış toprağı şehit kanları ile sulanmış bu topraklara Bakanlık olarak sahip çıktıklarını ve Milli Park ilan ettiklerini söyledi.

Stadyumdaki etkinliklerin ardından programın son bölümünde Çakırözü köyüne geçildi. Askeri bandonun gösterisi izlendi. Atlı birliklerin öncülüğünde temsili olarak Kocatepe’ye doğru 2 km yüründü. Hazırlanan havai fişek ve lazer gösterileri izlendi. Saatler 01.00’i gösterdiğinde sağlığı elverişli olanlar 19 km’lik Zafer yolunu yürümeye devam etti ve sabaha karşı Kocatepe’ye ulaştı.

Sayın Bakanımız geç saatlerde Malazgirt Zaferi Programına katılmak üzere Afyonkarahisar’dan ayrıldı.
Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü de Bölge Müdürü Recep Temel’in öncülüğünde 295 personeli ile yürüyüşe katıldı. ​​Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri