18 Şubat 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

HALDUN DORMEN “OYUNUN OYUNU” İLE YENİDEN ESKİŞEHİR’DE

HALDUN DORMEN “OYUNUN OYUNU” İLE YENİDEN ESKİŞEHİR’DE
  • 26 Ağustos 2017 Cumartesi
  • 3189 kez okundu

Kurulduğu günden bugün’e Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nda yönettiği oyunlar ile Eskişehir seyircisinin sevgisini kazanan usta yönetmen Haldun Dormen, Şehir Tiyatroları’nın yeni projesi, “Oyunun Oyunu” ile Eskişehir’de yedinci kez yönetmen koltuğuna oturuyor.
 
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları 2017-2018 tiyatro sezonunun yeni projelerinden biri olan Michael Frayn’ın kaleme aldığı “Oyunun Oyunu” adlı eseri, Haldun Dormen’in yönetmenliğinde sahnelemek üzere provalarına başladı. Lale Eren’in Türkçemize kazandırdığı oyunun dekor tasarımını Başak Özdoğan, kostüm tasarımını Tülay Kale, ışık tasarımını ise Ali Rıza Tekin üstleniyor.

Oyunun Oyunu”, yeni bir oyunun provalarına başlayan bir tiyatro topluluğunun başından geçen olayları, oldukça hareketli ve mizah dozu yüksek bir dille anlatan soluksuz bir komedi.

Eskişehir’i ikinci evi olarak gördüğünü her fırsatta dile getiren Haldun Dormen’in yönettiği ‘Oyunun Oyunu’, usta yönetmenin Eskişehir’de büyük bir beğeni ile seyredilen oyunları arasında yer alması ve izleyicilere güldürmesi bekleniyor. Ekim ayı başlarında Eskişehir izleyicisi ile buluşacak olan oyun, sezon boyunca Şehir Tiyatroları’nda sahnelenmeye devam edecek.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri