18 Şubat 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ŞİRİNTEPE SAKİNLERİ HALK KONSERİNDE BULUŞTU

ŞİRİNTEPE SAKİNLERİ HALK KONSERİNDE BULUŞTU
  • 26 Ağustos 2017 Cumartesi
  • 2719 kez okundu

Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen yaz akşamlarının en keyifli etkinliği, halk konserleri Eskişehirlilerin yoğun ilgisi ile sürüyor. Vatandaşların mahallelerinde yakınları ile bir araya gelerek eğlenceli saatler geçirdiği program, bu kez Şirintepe Mahallesi’nde gerçekleşti.

Örme Sokak’ta düzenlenen ve vatandaşların adeta akın ettiği etkinlikte Mesut Girgin sahne alırken belediye ekipleri tarafından katılımcılara patlamış mısır ikram edildi. CHP Eskişehir Kadın Kolları Başkanı Figen Kahya’nın da katıldığı etkinlikte Şirintepeliler şarkı ve türküleri hep bir ağızdan söyledi.

Burada vatandaşlara hitap eden Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, “Bu akşam burada çok güzel bir manzara var. Sahneden sizlere baktığımda o kadar mutlu oluyorum ki… Buraya gösterdiğiniz yoğun katılım, Tepebaşı’nın ne kadar büyük ve sağlam bağlarla kurulu bir aile olduğunu gözler önüne seriyor. Bu sokak üzerinde Ramazan ayında gerçekleştirdiğimiz iftarı, yağmur altında yapmıştık. Olumsuz hava şartları nedeniyle de konser etkinliklerimizi bugünlerde yapıyoruz. Birlik ve beraberliğimiz artarak devam etsin. Yaklaşan bayramınızı kutluyorum, hepinizi sevgiyle selamlıyorum” diye konuştu.

Başkan Ataç, devam eden konser süresince vatandaşlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Halk konserlerine yoğun şekilde katılım gösteren Şirintepe sakinleri de Tepebaşı Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti. Konser, hep bir ağızdan söylenen İzmir Marşı ile sona erdi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri