18 Şubat 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Şampiyona İnönü’de Başlıyor

Şampiyona İnönü’de Başlıyor
  • 26 Ağustos 2017 Cumartesi
  • 2664 kez okundu

Türkiye Açık Yelkenkanat Sport Class ve Mesafe Şampiyonası Eskişehir-İnönü’de başlıyor

Türk Hava Kurumu tarafından İnönü Havacılık Eğitim Merkezi’nde 26-29 Ağustos tarihleri arasında Türk Milli Takımı aday kadrosunu belirlemek üzere Türkiye Yelkenkanat Şampiyonası yapılacak.

Amatör-Sportif havacılık faaliyetlerinin Türkiye’deki öncüsü olan Türk Hava Kurumu tarafından  düzenlenen Türkiye Yelkenkanat Mesafe  Şampiyonası, THK’nın Eskişehir-İnönü Havacılık Eğitim Merkezi’nde, 26-29 Ağustos 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Türkiye’nin her yerinden onlarca sporcunun katılacağı şampiyonada gökyüzü şenlenecek. Yelkenkanat Mesafe Şampiyonası ile Türk Milli Yelkenkanat Takımı aday kadrosunun belirlenmesi ve yelkenkanat pilotlarını  Uluslararası  Havacılık Federasyonu (FAI) kuralları çerçevesinde uluslararası yarışmalara hazırlanması planlanıyor.

Türkiye’deki sportif ve amatör havacıların daha iyi organize olabilmelerini ve kaynaşmalarını da sağlayacak olan şampiyona süresince sporcular göklerin tadını çıkartacaklar.

Yarışma  uçuşlarının  ardından  29  Ağustos  2017  Salı  günü  düzenlenecek kapanış töreniyle şampiyona sona erecek.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri