18 Şubat 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

KORO KAYITLARI BAŞLADI

KORO KAYITLARI BAŞLADI
  • 24 Ağustos 2017 Perşembe
  • 3072 kez okundu

ODUNPAZARI HALK EĞİTİMİ MERKEZİ TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROSU KAYITLARI BAŞLADI

Şehrimizin yetiştirdiği Ünlü Hoca Şef ve Bestekâr Hüseyin ERBAY’ın çalıştırdığı, 1975 yılında kurulan ve bu sezon 43. Sanat yılına girecek olan şehrimiz Odunpazarı Halk Eğitimi Merkezi Türk Sanat Müziği Korosu kayıtları başladı. Bu konuda basına açıklamada bulunan Koro Hoca ve Şefi Hüseyin ERBAY;

‘’ Bu sezon ( 2017 – 2018 ) 43. Sanat yılına girmenin büyük onur ve mutluluğunu tadacağız. Yeni sezonumuzda eski Koro elemanlarımıza ilaveten yeni öğrenciler alçağız. Bilindiği gibi Koromuz disiplini, sistemi, akademik eğitimi ve öğretimi ile adeta bir konservatuar seviyesinde çalışmalar yapmaktadır. Özellikle batısal anlamda oluşturduğu yeni tavır ve yorum anlayışıyla Sanat Müziği dünyasında ayrı bir yeri  ve rengi  olan, herkes tarafından kabul gören, takdir edilip alkışlanan bir Koro durumundadır. Bu seviyeli ve disiplinli çalışmalar neticesinde bu güne kadar Koromuzdan yetişerek TRT Radyolarına, Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Türk Müziği Korolarına, Devlet Türk ve Batı Müziği Konservatuarlarına, çeşitli müzik okullarına giren, eserleri TRT Repertuarlarından geçen birçok besteci, ses ve saz sanatçıları yetiştirmiştir.

 Yetenekli olup, hedefleri olan ve bu alanda yetişmek isteyen vatandaşlarımızın koromuza kayıt olmalarını ( Erkeklerde 15, kadınlarda 14 yaş üzeri ) bekliyoruz. Kayıtlar; Atatürk Bulvarı , Öğretmen evi yanındaki Odunpazarı Halk Eğitimi Merkezi A Blok ( yeni bina ), 2. kat  da  bulunan kayıt  kabul bürosunda ( mesai saatleri içerisinde ) yapılmaktadır.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri