24 Şubat 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Odunpazarı Selçuk Balcı’yla coştu

Odunpazarı Selçuk Balcı’yla coştu
  • 21 Ağustos 2017 Pazartesi
  • 3560 kez okundu

Odunpazarı Belediyesi, 3. Uluslararası Eskişehir Odunpazarı Seramik Pişirim Çalıştayı kapsamında Selçuk Balcı konseri düzenledi. Odunpazarı Meydanı’nda gerçekleşen konsere binlerce Eskişehirli katıldı.

Odunpazarı Belediyesi, 3. Uluslararası Eskişehir Odunpazarı Seramik Pişirim Çalıştayı kapsamında, çalıştayın son gününde halk konseri düzenledi. Odunpazarı Meydanı’nda gerçekleşen konserde Karadenizli Müzisyen Selçuk Balcı sahneye çıktı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Selçuk Balcı Konseri nedeniyle, Odunpazarı Meydanı’nı hınca hıç doldu. 

Birbirinden güzel Karadeniz Ezgilerini seslendiren Selçuk Balcı, Karadeniz dışına çıkarak “Bir Şafaktan Bir Şafağa”, “Dam Üstüne Çul Serer”, “Aydost” gibi halk ezgilerini seslendirdi. Konseri izlemeye gelen Eskişehirler bol bol horon oynarken, Balcı’nın seslendirdiği “İşte Gidiyorum”, “Gelevera Deresi”, “Hani Sevduğum Hani” gibi kederli Karadeniz ezgileri ile hüzünlendi. Balc sahnede müzisyen arkadaşı ile Karadeniz’in meşhur atışmalarından birini de sergilerdi. Bir ara kemençesini de eline alan Selçuk Balcı, unutulmaz bir müzik ziyafeti çekti.

Eskişehirlilere unutulmaz bir akşam yaşatan Selçuk Balcı, kendisini Eskişehirlilerle buluşturan Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’a da teşekkür etti.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri