18 Şubat 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

SİVİLGENÇ – GENÇLİK, GÖNÜLLÜLÜK VE PROJE EĞİTİM KAMPI BAŞLIYOR

SİVİLGENÇ – GENÇLİK, GÖNÜLLÜLÜK VE PROJE EĞİTİM KAMPI BAŞLIYOR
  • 19 Ağustos 2017 Cumartesi
  • 3082 kez okundu

Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri tarafından düzenlenen Gençlik, Gönüllülük ve Proje Kampı başlıyor. Gençlerin farkındalık kazanması amacı ile organize edilen eğitim kampı Seyitgazi Santral Park’ta 5 gün boyunca devam edecek.
Tepebaşı Belediyesi 19 Mayıs ve 29 Ekim Gençlik Merkezleri tarafından düzenlenen eğitim kampı 5 gün sürecek. SivilGENÇ Gençlik Gönüllülük ve Proje Eğitim Kampı adıyla düzenlenen etkinlik, katılımcıların sivil toplum alanında gönüllülük esaslı çalışmalarını kolaylaştırmak, gençlik çalışmaları alanında farkındalık kazanmalarını ve bölgesel işbirlikleri geliştirmelerini sağlamak gibi amaçlar taşıyor.

Büyük ilgi gören ve 470’in üzerinde başvuru alan Seyitgazi Santral Park’ta gerçekleşecek Gençlik, Gönüllülük ve Proje Eğitim Kampı’nda, 24 ulusal katılımcı ve 6 Gençlik Merkezi eğitmeni yer alacak. Kampa katılan gençler, yapılan ankete göre çeşitli kriterler gözetilerek seçilirken; kamp süresince eğitmenler, bu alanda çalışan ve çalışmak isteyen gençlere tecrübelerini yaygın eğitim ile aktaracak.

Gençlik, Gönüllülük ve Proje Eğitim Kampı hakkında bilgi veren Gençlik Merkezleri yetkileri, söz konusu etkinlik ile katılımcı gençlerin akran ve yaygın eğitimin bir araç olarak kullanılmasının sağlanması, toplumdaki mevcut kaynaklarla ilgili farkındalığının artırılması, gençlik alanında bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi gibi hedefler konulduğunu belirtti.
Kampın eğitim yönünden içeriğinde ise, gençlik çalışması nedir, gençlik çalışmalarının önemi, gençlik çalışanı kimdir, gönüllülük, işbirliği, bilgi ağları, ortak platformlar, eğitim ve hareketlilik, fonlama ve kaynaklar, mekân koşulları, gençlerin sivil topluma katılımı ve proje yönetimi gibi konu başlıkları yer alıyor.

Etkinlik, barınma ve yemek imkanları da dahil olmak üzere tamamen ücretsiz olarak gerçekleştiriliyorGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri