21 Mart 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

USTA KARİKATÜRST 8 .YILINDA ANILACAK

USTA KARİKATÜRST  8 .YILINDA ANILACAK
  • 3 Ağustos 2017 Perşembe
  • 2658 kez okundu

Odunpazarı Kent Konseyi ,Sanat Derneği ,Sakarya Gazetesi  işbirliği ile şehrimizin önemli Karikatür sanatcısı  olan ve 7 ağustos 2013 yılında aramızdan ayrılan Pertev ERTÜN için anma ve sergi programı hazırladılar.

Pertev Ertün anma programı 8 Ağustos 2017 saat 18.00 de espark avm de ,düzenlenecek anma etkiniğinde,Ertün’ün   karikatürleri sergilenerek sanatseverler ile buluşturulacak.

Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail KUMRU’nun yaptığı açıklamada “ Odunpazarı Kent konseyi olarak aramızdan ayrılan ve yaşayan yerel Sanatcılarımızı hatırlamak ve hatırlatma felsefesi ile hareket ederek bir çok etkinliklere konu ile ilgili kuruluşlarımız ile birliktelikte bu etkinlikleri gerçekleştiriyoruz. 87 yaşında hayatını kaybetmiş ve bir çok dergide gazetede çizgilerini okuyucu ve sanatseverler ile buluşturan mizah ustamızı hatırlatarak yeni nesile taşımak anlatmak gerekliliğinin olduğunu düşünüyoruz.

Bir dönem birlikte Sakarya Gazetesinde çalışma imkanı bulduğum ,neşeli hayat dolu ve şehrin her kesimi ile barışık olan pertev abimizin bu anma etkinliğine tüm dostlarını aramızda görmek ve onu bir kez daha  karikatürleri ile hatırlatmak bizlere mutluluk verecektir .

Aynı zamanda  etkinliğin paydaşları olan Sanat Derneği ,Sakarya Gazetesi ve Odunpazarı Belediyesine verdikleri  katkılardan dolayı teşekkür ederek “Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri