23 Mayıs 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Türk Dünyası Vakfı’ndan Vali Çakacak’a “Hayırlı Olsun” Ziyareti

Türk Dünyası Vakfı’ndan Vali Çakacak’a “Hayırlı Olsun” Ziyareti
  • 12 Temmuz 2017 Çarşamba
  • 2929 kez okundu

Türk Dünyası Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeleri; Prof. Dr. Fazıl Tekin, Dr. Öner Kabasakal, Ahmet Kot, Ahmet Köseoğlu ve Vakıf Genel Sekreteri Dr. Adnan Tekşen, Vali Özdemir Çakacak’ı makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çakacak, geniş bir coğrafyaya yayılmış olan Türk dünyası ülkelerinin ortak tarihine, kültürüne ve diline sahip çıkması gerektiğini savundu. Bütün farklılıklarıyla kültürel zenginliğini bünyesinde barındıran Eskişehir’i; sevginin ve saygının birleştiği bir yer olarak değerlendiren Vali Çakacak, geçmişten aldığımız ortak değerlerin ışığında, bir ve beraber olmamız gerektiğine vurgu yaptı.

İyi niyet dileklerini ileten heyete teşekkür eden Vali Çakacak, sözlerinin sonunda, Türk Dünyası ülkeleriyle olan bağlarımızın hiçbir zaman bozulmamasını istedi.

Türk kültürünün sevgi, hoşgörü ve akılcılık ilkelerine dayandığının bilinci içinde, uluslararası düzeyde benimsenmesini sağlamak adına çalışmalar yaptıklarını aktaran Türk Dünyası Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Tekin ise, Türk dünyası halklarının ortak geçmişini, tarihini, dil ve edebiyatını, kültür ve sanatını bir bütün halinde ele alan bilimsel araştırmalara destek olduklarını açıkladı. Tekin, Vali Çakacak’a yeni görevinde başarılar dileyerek konuşmasını bitirdi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri