18 Mart 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ” İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ’NDE ANILACAK

“15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri”, İstanbul Üniversitesi’nde Panel, Fotoğraf Sergisi ve Film Gösterimi ile anılacak.

İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü tarafından 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin 1. yıldönümü sebebiyle 11 Temmuz 2017 tarihinde, “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri” Anma Programı düzenleniyor. Program kapsamında “15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Paneli” düzenlenecek, “15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Fotoğraf Sergisi” açılacak ve “15 Temmuz Film Gösterimi” gerçekleştirilecek.

15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Paneli
“15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Paneli” İstanbul Üniversitesi tarafından hazırlanan “15 Temmuz Film Gösterimi” ile başlayacak. İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek olan “15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Paneli”nin açılış konuşması TBMM Parlamentolararası Birlik Grubu Türk Grubu Başkanı Prof. Dr. Coşkun Çakır tarafından yapılacak.

Panelde Doç. Dr. Gültekin Yıldız “Darbeler ve 15 Temmuz Darbe Girişiminin Tarihsel Önemi”, Prof. Dr. Haluk Alkan “15 Temmuz Darbe Girişiminin Siyasal Etkileri” ve Prof. Dr. İsmail Coşkun “15 Temmuz Darbe Girişiminin Toplumsal Etkileri” başlıklı konuşmalarını yapacaklar.

15 Temmuz Şehitleri Fotoğraflarla Anılacak
“15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri” anma programı kapsamında aynı gün İstanbul Üniversitesi ve Anadolu Ajansı iş birliğinde gerçekleştirilen “15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Fotoğraf Sergisi”nin Açılış Töreni, İÜ Rektörlük Binası Sergi Alanı’nda gerçekleştirilecek.

“15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Fotoğraf Sergisi”nde, 15 Temmuz gecesi yaşananları anlatan bilgi ve görseller yer alacak.
Temmuz ayı sonuna kadar açık olacak olan “15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Fotoğraf Sergisi”nde İstanbul Üniversitesi tarafından hazırlanan “15 Temmuz Filmi” sürekli olarak gösterilecek.


TARİH: 11 Temmuz 2017
YER: İstanbul Üniversitesi Rektörlük Binası
SAAT
13.30: 15 Temmuz Şehitleri İçin Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı
13.35: Rektör Prof. Dr. Mahmut Ak’ın Anma Konuşması
13.45: 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Fotoğraf Sergisi Açılışı
14.00: 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi PaneliGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri