27 Mayıs 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

KADIN HALLERİ KARMA SERGİSİ AÇILDI

Büyükşehir Belediyesi, Kadın Halleri Disiplinler Arası Karma Sergisini Eskişehirli sanatseverlerle buluşturdu. Serginin açılışını Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen yaptı.

Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla 28 sanatçının eserlerinden oluşan “Kadın Halleri Disiplinler Arası Karma Sergisi” Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi Sanat Galerisinde  açıldı. Çeşitli tekniklerle yapılan eserlerin yer aldığı karma serginin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve çok sayıda sanatsever katıldı.

 Sergide yer alan eserleri çok beğendiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, böylesine özel sanatçıların eserlerini Eskişehir’de ağırlamaktan dolayı mutluluk yaşadıklarını söyledi ve sanatçılara teşekkür etti.
 Sanatçı Ayla Onar yaptığı konuşmada “ Dünyada 1970’li yıllarda feministlerin araştırmalarına, bilimsel çalışmalarına konu olmuş “ Kadın Meselesi” kadın sanatçılar tarafından da çok farklı bakış açılarından işlenmiş, dini konulardan sosyal, cinsel konulara kadar binlerce farklı içerik ve görüşlerle üretilmiş ve üretilmeye  devam etmektedir. Bize çalışmalarımızı sergileme olanağı veren ve her anlamda desteğini esirgemeyen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne ve sanata özel olarak desteğini her zaman sunan Yılmaz Büyükerşen’e sonsuz teşekkür ediyoruz” dedi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri