27 Mayıs 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

YABANCI MİSAFİRLERDEN BAŞKANLA TANIŞMA ZİYARETİ

Sivrihisar Belediyesi  30 Haziran-1,2 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek Sivrihisar Uluslararası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Ukrayna, Kırgızistan, Abhazya , Kıbrıs  ve Ülkemizden Yerli ve Yabancı 250 misafiri Dünyanın Merkezinde ağırlıyor.

Festival kapsamında gösterilerini sergilemek üzere gelen Abhazya Devlet Halk dansları topluluğu, Kırgızistan halk dansları grubu, Ukrayna Poliot Halk Dansları Topluluğu, Kıbrıs Sütlüce Dans grubu ve Ülkemizi yurt dışında başarıyla  temsil eden Kuzeyin Uşakları halk dansları topluluğu sahne alacak.

Festival öncesinde gelen gruplar Sivrihisar Belediye Başkanı Hamid Yüzügüllü’yü makamında ziyaret ederek ilçede ağırlamasından dolayı teşekkür ettiler. Ülkelerinden Başkana getirdikleri hediyelerini takdim ettiler. Başkan Yüzügüllü onları ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek ;

30 Haziran,1-2 Temmuz tarihlerinde gerçekleştireceğimiz  Sivrihisar Uluslar arası Nasreddin Hoca Kültür ve Sanat Festivalinde görev aramızdan dolayı memnuniyet duydum, bunun için öncelikle size teşekkür ediyorum.

Türkiye’de artık bir eviniz ve dostlarınız var. Bundan sonra Sivrihisar’ı bir eviniz, beni de bir dostunuz olarak görebilirsiniz. Sizi burada ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Ben, ekibim ve Sıcak Sivrihisar insanları sizin Sivrihisar’da geçireceğiniz  zaman boyunca  güzel vakit geçirmeniz ve tüm ihtiyaçlarınızın karşılanabilmesi için elimizden geleni yapacağız. Sivrihisar’ın hatıralarınızda kalması dileğiyle, ikinci evinizi unutmayınız. dedi ve hediyelerini vererek güzel bir tanışma programı gerçekleştirdiler.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri