25 Mayıs 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Vali Çelik, Balkan Göçmenleri Derneği’ni Ziyaret Etti

Vali Çelik, Balkan Göçmenleri Derneği’ni Ziyaret Etti
  • 15 Haziran 2017 Perşembe
  • 3953 kez okundu

Balkan Göçmenleri Derneği’ni ziyaret eden Vali Azmi Çelik, “Ortak kültüre sahip olan bizlerin arasında ayrılık gayrılık yoktur” dedi.

Yoğun işleri arasında fırsat buldukça çeşitli ziyaretler gerçekleştiren Vali Azmi Çelik, Balkan Göçmenleri Derneği’ni ziyaret ederek, Dernek Başkanı Zihni Çalışkan’dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ziyaret esnasında duygularını dile getiren Vali Çelik, “”Hepimiz, aynı bayrak altında birlik ve beraberlik içerisinde yaşıyoruz. Geleni kabul eden, gelenin de Eskişehir’i kabullendiği güzel bir şehirdeyiz. Hoşgörülü insanların fazla olduğu Eskişehir, huzurlu ve yaşaması kolay bir şehir. Birbirimize ne kadar çok saygılı ve hoşgörülü olursak o zaman hayat hepimizi için daha kolay olur    “ diye konuştu.

“Geleceğimizi emanet edeceğimiz yeni nesle ne kadar çok sahip çıkarsak, kültürümüzü o kadar ileriye taşırız” ifadelerinde bulunan Vali Çelik, sözlerini kendisine gösterilen misafirperverliğe teşekkür ederek bitirdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti aktaran Başkan Çalışkan da, mümkün oldukça dernek üyeleri ile bir araya gelerek kültürlerini yaşatmaya çalıştıklarını bildirdi. Çeşitli nedenlerle zamanında Balkanlardan Eskişehir’e göç edenleri birbirine kaynaştırmak için uğraş verdiklerini söyleyen Başkan Çalışkan, “Kültürel bir harmanı bir araya getirerek geçmişimize sahip çıkıyoruz. Ayrıca, Balkan ülkelerinden buraya akademik eğitim almaya gelen öğrencilerimizin sorunlarıyla yakından ilgileniyoruz. Olabildiğince, kendi kültürümüzü yaşamaya, yaşatmaya çalışıyoruz” dedi.

Köklerinin Balkanlarda olsa da, Eskişehir’i ve Türkiye’yi çok sevdiklerini belirten Başkan Çalışkan, “Hepimizin dini, dili bir. 100 yıl önce çeşitli Balkan ülkelerinden Eskişehir’e göç eden insanlarımız, Eskişehir’de huzur ve güven içerisinde yaşamaktadır” ifadelerini kullanarak,  sivil toplum kuruluşlarına verdiği destek için Vali Çelik’e teşekkür etti.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri