28 Mayıs 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

AZ ZAMANDA ÇOK MESAFE ALDILAR

AZ ZAMANDA ÇOK MESAFE ALDILAR
  • 14 Haziran 2017 Çarşamba
  • 3872 kez okundu

Tepebaşı Belediyesi Halk Dansları Topluluğu bünyesinde kurulan ve 4-14 yaş arası çocuklardan oluşan Çocuk Ritim Topluluğu, ilk gösterisini gerçekleştirdi. Kısa sürede büyük mesafe alan topluluk, sergilediği ilk sahne performansı ile büyük beğeni topladı.

Tepebaşı Belediyesi Halk Dansları Topluluğu bünyesinde kurulan ve Ekim 2016’dan bu yana çalışmalarına devam eden Çocuk Ritim Topluluğu, 4-14 yaşarası 200 öğrenciden oluşuyor. Çocuklar Tepebaşı Belediyesi’ne bağlı 23 Nisan Çocuk Sanat Merkezi ve Hedef Batıkent Belde Evi’nde haftada iki gün olmak üzere çalışmalara katıldı.

Çalışmalara katılan öğrencilere öncelikle ritim duygusu ve birlikte çalışabilme konusunda eğitimler verildi. Daha sonra ise gösterilere yönelik çalışmalara ağırlık verildi. Topluluk üyesi çocuklar bu kapsamda önce kendi arkadaşları ile sonra da diğer gruplar ile birlikte ritim enstrümanlarını çalmayı öğrendi. Eğitim çalışmalarının ardından 200 kişilik çocuk grubunun ritim duygusu gelişti, grup çalışmasına uyum sağlamaları pekiştirildi.

Çocuk Ritim Topluluğu’nun ilk ciddi sahne performansı ise 10 Haziran tarihinde Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen, Tepebaşı Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun gösterisinde gerçekleşti. Gösterinin ilk kısmında sahneye çıkan Çocuk Ritim Topluluğu, izleyicilerden tam not aldı.

Sahneye çıkarak hep birlikte darbuka çalan 120 çocuk, ritim konusunda ne kadar uyumlu olduklarını gösterdi. Çocuk Ritim Topluluğu, başarılı performansı ile ayakta alkışlandı.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri