25 Mayıs 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“Turizmin Geleceği” konulu karikatür sergisi

Teması “Turizmin Geleceği, Geleceğin Turizmi” olarak belirlenen 8’nci Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın ilk sergisi 12 Haziran, Pazartesi günü Tepebaşı Belediyesi Prof. Atilla Özer Karikatürlü Ev’de açıldı.


Anatolia Turizm Akademisi ile Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (TUYED) tarafından düzenlenen 8’inci Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nın ilk sergisi 12 Haziran, Pazartesi günü Tepebaşı Belediyesi Prof. Atilla Özer Karikatürlü Ev’de açıldı.

Er Yatırım ana sponsorluğunda, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Atlasglobal’in ulaştırma katkıları ve Plan Tour, Ramada Taksim, Four Points by Sheraton Dudullu İstanbul, Detay Yayıncılık, Çiya Sofrası ve www.turizmgazetesi.com’un katkıları ile düzenlenen 8’nci Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması, Türkiye’nin dünya turizmindeki bilinirliğinin artırılması ve turizm olgusunun çizerlerin penceresinden aktarılmasını amaçlıyor. Her yıl farklı bir tema altında düzenlenen, bu yıl ise “Turizmin Geleceği, Geleceğin Turizmi” teması ile yapılan yarışmada yetişkinler kategorisinde Ukraynalı Oleksy Kustovsky birinci olurken, gençler kategorisinde ise 10 yaşındaki Giray Mert Keçeci birinci oldu.

920 eser yarıştı
Uluslararası yarışmaya 63 ülkeden 475 karikatür sanatçısı toplam 920 eser gönderdi, bu eserler “yetişkinler” ve “gençler” olmak üzere iki kategoride değerlendirildi. Yetişkinler kategorisinde birinciliği Ukraynalı Oleksy Kustovsky kazanırken, İranlı sanatçı Ali Shafei ikinci, Türkiye’den katılan Cemalettin Güzeloğlu ise üçüncü oldu. Anadolu Üniversitesi öğretim üyelerinden merhum Prof. Atila Özer adına verilen özel ödülü ise Türkiye’den Hilal Özcan aldı. Yetişkinler kategorisinde István Kelemen (Macaristan), Sergei Semendyaev (Ukrayna) ve Trayko Popov  (Bulgaristan) mansiyon ödüllerini kazandılar.

Gençler Kategorisi’nde birinci: Türkiye’den Giray Mert Keçeci
2014 yılından itibaren verilmeye başlanan 16 ve altındaki yaşlarındaki karikatür sanatçılarını teşvik etmeyi amaçlayan “Gençler Kategorisi”nde ise Türkiye’den 10 yaşındaki Giray Mert Keçeci’nin eseri birinci oldu. Gençler kategorisinde verilen iki mansiyonu kazanan karikatür sanatçıları ise şöyle belirlendi: Nina Khmelyova (10 yaş, Rusya Federasyonu) ve Cennet Külcü (10 yaş, Türkiye).

8’nci Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması sergisi 12-18 Haziran 2017 tarihleri arasında Prof. Atilla Özer Karikatürlü Ev’de ziyarete açık olacak.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri