25 Mayıs 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Ataç "Büyük Atatürk de bu güzelliğinizi izledi"

Ataç "Büyük Atatürk de bu güzelliğinizi izledi"
  • 12 Haziran 2017 Pazartesi
  • 3298 kez okundu

Tepebaşı Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, muhteşem bir performansla Eskişehirlilerin karşısına çıktı. Gerçekleştirilen gösteri ile topluluk, izleyenlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde, ücretsiz olarak sahnelenen gösteriye Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Gösteri, Tepebaşı Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’nun çocuklardan oluşan ritm grubunun performansı ile başladı.
Yaklaşık 1 saat süren ve gösteride birçok yöreden danslar sergilenirken, halay, horon ve zeybek oyunları performansları izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Gösteri sonunda bir konuşma yapan Başkan Ataç, dans topluluğunu tebrik etti ve “Önce çocuklarımızı sonra büyüklerimizi, emeği geçen herkesi kutluyorum. Bu bir gönüllülük işi ve gönüllülük esası ile ortaya çıkan bir işin kalitesi fark ediliyor. Gösteriyi izlerken, siz de oturduğunuz yerden oyuna katılıyorsunuz. Müthiş bir güzellik vardı sahnede. Hemen arkamızda portresi var, Büyük Atatürk de bu güzelliğinizi izledi. Emeği geçen herkese yeniden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Gösteri Başkan Ataç’ın eğitmenlere çiçek takdiminin ardından, tüm salonun hep bir ağızdan “Yaşa Mustafa Kemal Paşa Yaşa” diyerek, İzmir Marşı’nı söylemesi ile sona erdi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri