22 Nisan 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Türk Dünyası Vakfı 14. Eğitim Reformu Girişimindeydi

Türk Dünyası Vakfı 14. Eğitim Reformu Girişimindeydi
  • 18 Mayıs 2017 Perşembe
  • 2690 kez okundu

Çocuğun ve toplumun gelişimi için eğitimde yapısal dönüşüme nitelikli veri, yapıcı diyalog ve farklı görüşlerden ortak akıl oluşturarak katkı yapan bağımsız ve kar amacı gütmeyen bir girişim olan Eğitim Reformu Girişimi’nin 14.sü Sabancı Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Etkinlikte Türk Dünyası Vakfı “Bana Bir Hikaye Yaz” projesi ile yer aldı.
 
Türkiye’nin önde gelen vakıflarının desteklediği bir girişim olmasıyla Türk sivil toplumu için iyi bir örnek niteliğinde olan Eğitim Reformu Girişimi’nde Vakfımızın 60 kişinin yer aldığı  hikaye yazma atölyesinin de içinde bulunduğu toplam 157 atölye çalışması gerçekleştirildi. 9401 başvuru arasında ön eleme, hakem değerlendirmesi, seçici kurul değerlendirmesi, puanlama anahtarı ve çağırılacak eğitimde iyi örneğin belirlenmesi aşamaları ile nitelik değerlendirmesi sonrasında programa dahil olmaya hak kazanan projemiz için açılan stantta 300 kişiye kitap dağıtıldı.
 
Eğitim Reformu Girişimi kapsamında 2003 yılından bu yana “herkes için kaliteli eğitim" vizyonu doğrultusunda araştırma, savunu ve eğitim çalışmaları sürdürülmekte ve 2004 yılından bu yana her yıl Eğitimde İyi Örnekler Konferansı düzenlenmektedir. Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nın düzenlenme amacı, üreten ve iyi örneklerini paylaşmak isteyen eğitimcilerin bir araya gelmesini sağlayacak yeni platformlar oluşturmaktır. İyi örnek sunuşlarının yanı sıra atölye çalışmaları, paneller, yuvarlak masa toplantıları ve özel oturumlarla zenginleştirilen konferanslar, katılımcıların eğitime ilişkin farklı konularda yüz yüze tartışma fırsatı bulabildiği diyaloglara zemin hazırlamaktadır. 1541 sunum ve 14232 katılımcının yer aldığı 14. Eğitim Reformu girişimi, Türkiye’nin en çok katılımlı eğitim konferansı olma özelliğini göstermiştir.

 

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri