27 Mayıs 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ENGEL TANIMADILAR

Engelliler Haftası çerçevesinde organize edilen ve 30 engelli bireyin sahneye koyduğu, “Renk Verelim” gösterisi izleyicilerden büyük beğeni topladı.

Tepebaşı Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi'ne bağlı olarak eğitim alan ve engelli atölyelerinde çalışan, toplam 30 bedensel veya zihinsel yetersizliği olan bireyin yer aldığı "Renk Verelim" etkinliği, Tepebaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinliğe Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer’in yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.
Yaşları 20 ila 40 arasında değişen engelli bireyler, 6 aydır devam eden çalışmalar sonucunda ilk kez sahneye çıktı. “Renk Verelim” gösterisinde engelli bireyler; salsa, ritim, zumba, tango, lirik dans, bağlama, elektrogitar performanslarının yanı sıra Türk Halk Müziği solo gösterileri de gerçekleştirdi.

Tüm gösterilerin ücretsiz olduğu etkinlikte bir konuşma yapan Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Melih Savaş, insanın istediği sürece engel tanımayacağını vurgulayarak, “Bu güzel gösteriyi hazırlayan, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ortada müthiş bir emek var, katkı sunan tüm arkadaşlarımı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Öte yandan “Renk Verelim” gösterisine Ford Otosan da müzik aleti konusunda sponsor olarak gösteriye destek oldu.
Gösteri, sahneye çıkan engelli bireylere çiçek takdim edilmesi ile son buldu.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri