23 Nisan 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Bir Garip Gezegen’i öğrenciler yazdı oynadı

Bir Garip Gezegen’i öğrenciler yazdı oynadı
  • 15 Mayıs 2017 Pazartesi
  • 3421 kez okundu

Eskişehir Kent Konseyi Kültür Sanat Çalışma Grubu’nun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları paydaşlığında bu yıl 7’ncisini düzenlediği Eskişehir Liselerarası Tiyatro Şenliği heyecanla sürüyor.

Bu yıl düzenlenen 7. Eskişehir Liselerarası Tiyatro Şenliği’nde liseler arasında 17’nci sırada Önder Temel Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerince hazırlanan Bir Garip Gezegen adlı oyun sahnelendi. Farklı bir dünyada yaşayan yaşlı bir adamın torunu ile arasında geçen diyaloğun anlatıldığı oyun izleyicilerin beğenisini kazandı. Oyunda günümüz Türkiye’sine atıfta bulunulurken, evin genç oğlunun eğitim hayatında yaşadığı sınav maratonu mizahi bir dille aktarıldı.

Öğrencilerinin hazırlayıp sunduğu oyun hakkında görüşlerini aldığımız Önder Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Mustafa Köksal şunları söyledi: “Lisemizin ikinci yılındayız. Öğrencilerimiz bu oyunu kendileri yazıp ve oynadı. Öncelikle seçtikleri oyun oldukça enteresan, güncel ve konjonktürel bir konu. Bunu da oldukça güzel işlediler. Performansları güzeldi, amatör bir çalışma ama profesyonelce hazırlanılmış bir oyun sergilediler. Hepsine teşekkür ediyorum ve tebrik ediyorum.”

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri