28 Mayıs 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TÜBİTAK 4007 “GÜNLERDEN BİLİM” BİLİM ŞENLİĞİ PROJESİ

TÜBİTAK 4007 “GÜNLERDEN BİLİM” BİLİM ŞENLİĞİ PROJESİ
  • 13 Mayıs 2017 Cumartesi
  • 4287 kez okundu

4007 TÜBİTAK Bilim Şenlikleri Çağrısı kapsamında kabul edilen “Günlerden Bilim” Bilim Şenliği Projesi 14 Mayıs 2017 Pazar günü Türk Dünyası Bilim Kültür Sanat Merkezi yerleşkesinin dış mekânında gerçekleştirilecektir. Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü yürütücülüğünde gerçekleştirilecek olan projeye Anadolu Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Maltepe Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi gibi birçok kurum da destek verecektir.

84 kişilik proje ekibi ile toplam 114 atölyenin gerçekleştirileceği projenin amacı, katılımcılar için bilimin günlük hayatla olan ilişkisini vurgulayan ve bilimsel süreç becerilerini geliştiren bir öğrenme ortamı oluşturmak ve bu öğrenme ortamında bilimsel bilginin doğasını anlaşılır, ilginç, kullanışlı ve eğlenceli bir şekilde yansıtan interaktif etkinlikler sunmaktır. Toplumun her kesimine hitap etmesi amaçlanan bu projede özellikle okulöncesi, ilkokul ve ortaokul yaş aralığını kapsayan 4-14 yaş çocuklar ile aileleri öncelikli hedef kitleyi oluşturmaktadır.

Bilim Şenliği, 14 Mayıs 2017 Pazar günü saat 09.00’daki açılış konuşmaları ile başlayacaktır. Açık alan ve kapalı alan etkinlikleri ile devam edecek olan şenlik programı saat 18.00’deki kapanış töreni ile son bulacaktır. Bu şenliğin en önemli özelliği çocukların eğlenerek öğrenebilecekleri ve aileleriyle birlikte unutamayacakları zengin bir öğrenme ortamı sunmasıdır. Proje sonunda yaklaşık 3500 öğrenci yapılan atölyelerden birebir yararlanacağı; yaklaşık 20.000 kişinin de dolaylı olarak şenlik alanını ziyaret edeceği öngörülmektedir.

ŞENLİK PROGRAMI
09.00   Protokol Konuşmaları
09.30   Bilim Şenliğinin Açılışı
09.40   Bilim Şenliği Etkinlikleri
­ Bilim Atölyeleri
­ Bilim Gösterileri
­ Bilim Sergisi
­ Açık Alan Etkinlikleri
18.00   Kapanış TöreniGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri