23 Nisan 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

KUTLU DOĞUM HAFTASI 1001 HATİM PROGRAMI İLE SONA ERDİ

Aynı zamanda Miraç kandili de olan 23 Nisan Pazar günü Çarşı camiinde öğle namazından önce saat 11.00’de Kutlu doğum haftasında okunan hatimlerin duası için program yapıldı. 1001 hatim programı olarak tertip edilen ama Kutlu doğum haftası boyunca İlimiz geneli 5319 tane okunan hatim’in duasının yapıldığı programa İl Müftümüz Bekir GEREK, İlçe Müftümüz Burhan ÇAKIR, din gönüllüleri ile camiye sığmayan çok sayıda cemaat katıldı.

GÖNÜLLER MEST OLDU, KULAKLARIN PASI SİLİNDİ

Eskişehir’in güzide ve seçkin kurra hafızları tarafından kulakların pasını silen Kur’an ziyafeti verildi. Yunusemre ilahi grubu tarafından ilahiler ve dinleyenleri mest eden kasideler okundu.

 Kur’an tilavetlerinin ardından İl Müftümüzün sohbeti ile devam etti. Bekir GEREK yaptığı sohbette “Kur’an-ın Rabbimiz tarafından bize bir öğüt, kalplerdeki hastalıklar için bir şifa, bir hidayet ve müminler için bir rahmet, karanlıkları aydınlatan bir nur, dünya ve ahiret saadetinin yolunu gösteren ilahi bir kitap olduğunu belirtti. Peygamberimizin Ümmetinin en faziletli ibadeti Kur’an okumaktır dediğini vurgulayarak Kur’an-ı okuyarak ibadet yapar gönüllerimizi nurlandırırız, Kur’an-ı yaşayarak ibadet yapar ahlakımızı güzelleştiririz” dedi.

 1001 Hatim programının Kutlu Doğum Haftasında güzel bir gelenek haline geldiğini belirterek 1001 hatim için toplam 5319 hatim yapıldığını bildirdi ve hatim okuyanların ibadetlerinin kabulünü diledi. Eskişehir’ de Kutlu Doğum Haftasının bilgilendirici, Hz. Peygamberin sevgisini artırıcı, seviyeli ve coşkulu bir şekilde kutlandığını belirterek emeği geçen herkese teşekkür etti.

İL MÜFTÜMÜZ VE İLÇE MÜFTÜMÜZ PİLAV DAĞITTI

Programdan sonra Odunpazarı Müftülüğü olarak programa katılan cemaate 2000 kişilik Kutlu Doğum pilavı ikram edildi.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri