28 Mayıs 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Kayı Boyu’ndan Kutlu Doğum Programı

Eskişehir Kayı Boyu Derneği, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle dernek binasında bir program düzenledi. Kuran Tilaveti’nin yer aldığı programda dernek yönetimi ve gençler hazır bulundu.

Geçtiğimiz hafta Odunpazarı’nda dernek binasının açılışını gerçekleştiren Kayı Boyu Derneği, kuruluş faaliyetleri kapsamında etkinliklerine başladı. İlk faaliyetlerini kutsal değerler üzerine yapan dernek Müslüman Dünyası için önemli bir yeri olan, hak din İslam’ın habercisi Hz. Peygamber Muhammed Mustafa (SAV)’in doğumunun anıldığı Kutlu Doğum programında Kuran Tilaveti okundu.

Gençlerin alaka gösterdiği Kutlu Doğum etkinliğinde konuşan Kayı Boyu Derneği Başkanı Sadık Fidan, “Gençlerimizin milli ve manevi değerlerine sahip çıkmalarını önemsiyoruz. Derneğimizin kuruluş amaçları doğrultusunda Eskişehirlilerle birlikte değerlerimizi yaşatmak ve onlara sahip çıkmak adına faaliyetlerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Biz kenetlenirsek aramıza fitne-nifak sokmaya çalışanlar o kadar Türk Milleti’nin karşısında mağlup olacak emellerine ulaşamayacaktır. Derneğimiz burada, her zaman herkese kapıları açık. Toplum için huzurumuz için kimin bir düşüncesi, fikri, projesi varsa birlikte gerçekleştirmek için hazırız.” dedi.

Dernek binasında gerçekleşen Kutlu Doğum etkinliği Kuran Tilavetinin ardından gerçekleşen sohbet ile sona erdi.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri