23 Şubat 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

PTT’den “6 Asrın Zaferine Mektuplar” Kampanyası

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT A.Ş.), Türk milletinin büyük bir azim, inanç, cesaret ve fedakarlık ortaya koyarak yedi düvele karşı kazandığı Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yıldönümünü “6 Asrın Zaferine Mektuplar” konulu kampanya ile kutluyor. 1915 Çanakkale Köprüsü’nün temel atma töreninin yapılacağı 18 Mart’ta başlayacak ve 23 Ekim’de sona erecek kampanya çerçevesinde yazılacak mektuplar, dev köprü projesinin bitirilme tarihinde alıcılarına ulaştırılacak.

“6 Asrın Zaferine Mektuplar” konulu geleceğe mektup kampanyası, ülkemizde gerçekleştirilecek büyük projelere destek verilmesi, toplumsal birlik ve beraberlik duygularının güçlendirilmesi ve mektup yazma bilincinin artırılması amaçlarını taşıyor. PTT A.Ş. tarafından kampanyaya özel hazırlanan “pul baskılı taahhütlü zarf” 18 Mart-23 Ekim 2017 tarihleri arasında PTT merkezlerinde 5,10 TL ücretle satışa sunulacak ve gönderilerin kabulü yapılacak. Gönderici veya alıcı adreslerinden birinin yurt dışı olması durumunda kabulde 5,60 TL ilave ücret alınacak.

Kampanya kapsamındaki mektuplar, 1915 Çanakkale Köprüsü’nün bitirilme tarihine kadar PTT A.Ş. Genel Müdürlüğü tarafından güvenli bir ortamda muhafaza altına alınacak ve süresinde alıcılarına teslim edilecek.

PUL SERGİLERİ DÜZENLENECEK
PTT A.Ş., Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yıldönümünü “6 Asrın Zaferine Mektuplar” konulu kampanyanın yanı sıra çeşitli etkinliklerle de kutlayacak. Bu çerçevede 18-22 Mart 2017 tarihleri arasında Ticaret ve Sanayi Odası Çanakkale Evi Kayserili Ahmet Paşa Caddesi No: 14 ÇANAKKALE adresinde pul sergisi düzenlenecek. Sergi alanında mesai saatleri içerisinde “Çanakkale Zaferi’nin 102. Yılı 18-22.03.2017 ÇANAKKALE” ibareli özel tarih damgası kullandırılacak.
Yine 18-22 Mart 2017 tarihleri arasında Antares AVM Etlik/ANKARA adresinde pul sergisi gerçekleştirilecek. Sergi alanında mesai saatleri içerisinde “Çanakkale Zaferi’nin 102. Yılı 18-22.03.2017 ANKARA” ibareli özel tarih damgası kullandırılacak.
Ayrıca konuya ilişkin özel tarih damgalı zarflar 2 TL bedelle www.filateli.gov.tr adresinde ve filateli cep uygulamasında satışa sunulacak.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri