22 Nisan 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İRANLI RESSAMIN RESİM SERGİSİ AÇILDI

İranlı ressam Jinoos Misaghi, Tahran’da katıldığı 13 karma sergiden sonra, ilk kişisel sergisini Eskişehir’de açtı. Misaghi, akrilik boya ve karışık teknikle çizdiği 22 tabloda, insanların evleriyle olan bağlantılarını tablolarında buluşturdu. 

Eskişehir’de sanat yaşamını sürdüren İranlı genç ressam Jinoos Misaghi, ilk solo sergisin Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi Sergi Salonu’nda açtı.
      
Tahran’da 13 karma sergiye katılan Misaghi, iki yıldır yaşadığı ve yeni evim dediği Eskişehir’de aralıksız sürdürdüğü resim çalışmalarının sonucu açtığı  ‘Home Sweet Home’ sergisinde oldukça heyecanlıydı.  İlk kişisel sergisinde Misaghi’yi Eskişehir’de yaşayan İranlılar yalnız bırakmadı.
      
Sanatçı, Eskişehir’de geçirdiği iki yıl içinde kentin kültür sanatla dolu atmosferine çabuk alıştığını belirterek, “ Bu kentte sanat yapmak çok keyifli. Sergimi açmak için bana gösterdikleri ilgi ve destek için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederim” dedi.

İranlı genç ressam Jinoos Misaghi’nin sanatçının ‘Home Sweet Home’ adlı sergisi            2 Nisan 2017 tarihine kadar açık kalacak.

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri