23 Mayıs 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Diriliş Ertuğrul oyuncularından Vatan Şairi Mehmet Akif’e Destek!

Diriliş Ertuğrul oyuncuları, İstiklal Marşı’nın 96. yıl dönümünde ‘Ben Mehmet Akif Ersoy’ adlı oyunun galasına katıldılar. Diriliş Ertuğrul Dizisi’nde Aliyar’ı canlandıran Cem Ucan; “İlk önce kendi ceddimizi, kendi atalarımızı öğrenelim, daha sonra dünya sinemasına bakarız” dedi.
 
Vatan şairimiz Mehmet Akif’i tüm öğrencilere daha iyi tanıtmak amacıyla gerçekleştirilen “Mehmet Akif Ersoy Okullarda Projesi”ne Diriliş Ertuğrul oyuncularından tam destek geldi. İstiklal Marşımızın kabulünün 96. Yılı anısına gerçekleştirilen “Mehmet Akif Ersoy Okullarda Projesi”  kapsamında “Ben Mehmet Akif Ersoy”  tiyatro oyununun galası Diriliş Ertuğrul oyuncularının kalabalık katılımı ile gerçekleşti.
 
Eğitimevi Organizasyon Genel Müdürü Ahmet Ortadeveci ve Diriliş Ertuğrul dizisinin sevilen oyuncusu Mehmet Pala’nın hayata geçirdiği projenin galasına Başbakanlık Kültür Başdanışmanı Prof. Dr. İskender Pala katıldı. İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u canlandıran Hakan Akgün, İlkay Özşen, Ozan Coşkun, Savaş Sezer ve Sefa Köksal da hazır bulundu.
12 Mart’ta gerçekleştirilen galaya Diriliş Ertuğrul oyuncularında Cem Ucan, Mehmet Pala, Celal Al, Edip Zeydan, Gökhan Bekletenler ve Mert Soyyer katıldı.  ‘Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ oyuncularından Osman Albayrak, ‘Sevda Kuşun Kanadında’ oyuncusu Alper Türedi ve sevilen oyuncu Gülşah Şahin’de galaya katılanlar arasındaydı.
“Mehmet Akif Ersoy Okullarda” projesi sahibi ve Diriliş Ertuğrul dizisinin sevilen oyuncusu Mehmet Pala; “ Proje sadece İstanbul’daki okullarla sınır kalmayacak. Anadolu’da tüm şehirlere giderek Mehmet Akif’i daha iyi tanıtmak istiyoruz.” Dedi.
Başbakanlık Kültür Başdanışmanı Prof. Dr. İskender Pala açılış galasında; “Hazırlanan proje doğru zamanda doğru kişilere hitap ediyor. Bizim çocuklarımız genellikle kendilerine bir kahraman edinmeden büyürler. Bundan sonra kendileri için örnek alabilecekleri Mehmet Akif gibi muhteşem bir kahraman var” dedi.
 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri