23 Mayıs 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

“KUNDAKÇI” SAHNEDE

Tiyatro Anadolu “Kundakçı” oyunu ile bir kez daha perdelerini açıyor. Grigory Gorin’in yazdığı, Enis Yıldız’ın yönettiği iki perdelik bir kara komedi olan oyunda, şöhret edinmek ve adını tarihe kazımak isteyen Herostratos, tarihi Artemis Tapınağı’nı ateşe verir. Tanrılara meydan okuyarak ölümsüzleşeceği düşüncesindedir. Gerçekleştirdiği eylem sonrasında nefret edilen ve bir an önce idamı istenen Herostratos, zaman geçtikçe ise bir halk kahramanına dönmeye başlar ve bütün bu süreçte Herostratos’un güvendiği tek bir şey vardır: “İnsanın ve insan doğasının, çıkarları doğrultusunda, her duruma hızlı bir şekilde adapte olabilme yeteneği.”

Dekor ve kostüm tasarımını Melih Can Toygu’nun gerçekleştirdiği oyunun, koreografisi Ahmet Şamil Erkoçak’a, müzikleri Oktay Köseoğlu’na ait.

14 Mart 2017 Salı tarihinde, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde, saat 19.00’da prömiyerini yapacak olan “Kundakçı” oyunu, Mart ve Nisan ayı boyunca seyirci ile buluşmaya devam edecek.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri