23 Mayıs 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Ka(e)derli Kadınlar Kulübü seyirci ile buluştu

Odunpazarı Belediyesi Tiyatro Müdürlüğü yeni sezonda üçüncü tiyatro oyununun prömiyerini yaptı.

Süpervizörlüğünü Türkiye’nin ünlü sanatçılarından biri olan Ayşen Gruda’nın yaptığı Odunpazarı Belediye Tiyatrosu, yeni sezondaki “Ara ki Bulasın”, “Yedi Kocalı Hürmüz” adlı tiyatro oyunlarının ardından “Ka(e)derli Kadınlar Kulübü” adlı tiyatro oyunu ile tiyatro severlerle buluştu. 

Odunpazarı Belediyesi Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen prömiyere Odunpazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Figen Engin, daire müdürleri ve çok sayıda tiyatro sever kadın katıldı.

8 Mart Dünya emekçi Kadınlar Günü nedeniyle sahneye konan oyunda, birbirinden ayrı hikâye ve derdi olan kadınlar anlatılıyor. Ceren Tosun, Derya Dobrişan, Funda Anatürk, İlknur Nazlı, İpek Uzkalan oynadığı oyunun yönetmenliğini ise Elçin E. Karaahmet yapıyor.

Samimi, halkın içinden kadın kahramanların yer aldığı oyunda, erkek oyuncular ise müzik ile desteği veriyor. Ahmet Kayaarası,  Hüseyin Demir, Sezer Sarıbardak müziklerinin yer aldığı oyun, Nisan ayın da da tiyatro severlerle buluşmaya devam edecek.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri