23 Mayıs 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

İRANLI RESSAMDAN ‘HOME SWEET HOME’ SERGİSİ

Eskişehir’de sanat yaşamını sürdüren İranlı ressam Jinos Misaghi, ilk kişisel sergisi ‘Home Sweet Home’ sergisinde, çizgileriyle herkesin düşlediğinin aksine güvenli, huzurlu ve güzel bir ev yerine kinayeli gülümsemeye dönüşen 22 eser sergilenecek.

Büyükşehir Belediyesi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi, kentte yaşayan İranlı genç sanatçı Jinos Misaghi, ilk solo sergisine ev sahipliği yapacak. Ressam Misaghi’nin ‘Evim güzel evim’  sergisinde 22 eser sanatseverlerle buluşacak.
       
İlk solo sergisini açmanın heyecanını yaşayan sanatçı, yeni evi olarak tanımladığı Eskişehir’de çok mutlu olduğunu belirterek, “ Sanatçılar için mükemmel bir şehirde olmanın keyfini yaşıyorum. Sergim için İngilizce bir isim seçmemin nedeni öncelikle Türkçe'ye daha tam hakim değilim, Farsça’da belirtmek istediklerimin Türkçe'ye çevirisi tam olarak yapılabilir mi? Bilmiyorum. Diplomasi dili İngilizce anlatmak istediklerimi ve çevirisinin kolaylığı bakımından tercih ettim. ‘Home Sweet Home’ ya da  ‘Evim güzel evim’ bir deyimdir, söylendiğinde herkesin aklında güvenli, huzurlu ve güzel bir evi düşlediği bir ifadedir. Fakat burada benim çizimlerimin yanına konulduğunda, ‘Evim, güzel evim’ böylesine sanatsal bir imge karşısında kinayeli bir gülümsemeye dönüştüğünü düşünüyorum” dedi.

İranlı sanatçının sergisini sanatseverler 14 Mart 2017-2 Nisan 2017 tarihleri arasında Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi Sergi Salonunda gezebilecekler.
     Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri