23 Mayıs 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ÇOCUK SENFONİNİN KIYAFETLERİ SARAR’DAN

Eskişehir’in dünya çapındaki markası SARAR, Tepebaşı Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası’ndaki çocuklara kıyafet ve ayakkabı desteği verdi.

Tepebaşı Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası binasında bir araya gelen Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Cemalettin Sarar ve eşi Zehra Sarar ile Sarar Şirketler Grubu Protokol Müdürü Alaattin Çoban, Çocuk Senfoni Orkestrası’nın provasını izlediler. SARAR’ın hediye ettiği yeni kıyafetleri ile misafirlerini karşılayan çocuklar, performansları ile tüm konuklarını kendilerine hayran bıraktı.

Daha önce de yaptığı enstrüman bağışları ile Tepebaşı Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası bünyesinde ikinci bir orkestranın kurulmasına büyük katkı sağlayan SARAR, bu sefer senfonideki çocuklara kostüm hazırladı.
Çocukların konukları için çaldığı eserlerin ardından konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Sarar ailesine teşekkür ederek; “Yaptıkları enstrüman bağışları ile ikinci orkestranın kurulmasına katkı sağlayan SARAR, şimdi de çocuklarımız için hazırlanan kıyafetleri hediye etti. Biliyorsunuz Brüksel’e konser vermeye gideceğiz. Çocuklarımız, oradaki konserimize artık yeni kıyafetlerinizle gideceksiniz. Türkiye’de neler yapılabileceğini oradakilere de göstereceksiniz. Bu günlerde Türkiye ile Avrupa arasında sert rüzgarlar esiyor. Ama sizler, bu rüzgarları yumuşatacaksınız. Bu, Türkiye için çok önemli. Bundan sonra her gittiğimiz yere SARAR kıyafetleri ile çıkacaksınız.” dedi.

Cemalettin Sarar’dan çocuklara ikinci müjde
Başkan Ataç’ın ardından konuşan Cemalettin Sarar, oldukça duygulandı. Sarar, hediye edilen kostümlerin yanına birer kostüm ve tüm çocuklara özel yapılmak üzere ayakkabı da ilave etti. Cemalettin Sarar; “Ne söylesem hepsi boş. Bu gençler, Atatürkçü, milliyetçi, devletini seven gençler. Bu evlatlara bizim sahip çıkmamız gerek. Eskişehir’de çocuklarımıza sahip çıktığı için Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç'a minnettarım. Bizim yaptıklarımız az bile. Daha fazlasını da yapacağız. Bu evlatlara birer çift ayakkabı da yapmamız lazım. Belçika’ya giderken, bu kıyafetlerinizin yanına yedeklerini de koyalım. İnşallah devletimize, milletimize sizler sahip çıkacaksınız.” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Ataç, Cemalettin Sarar’a minyatür keman şeklinde tasarlanmış bir plaket hediye etti.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri