21 Mart 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

BEZ BEBEKLERİN HİKAYESİ

Kadın emeğinin, kadın yaratıcılığının gücünü ortaya koyan “Bir Bebek Hikâyesi” sergiler dizisinin ikincisi Eskişehir Kent Müzeleri Kompleksi Sergi Salonu’nda açıldı. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Önder Tuna’nın açılışını yaptığı sergiye çok sayıda sanatsever katıldı.
             
ESMEK tarafından iki yıl önce başlatılan sanat bebekleri yapım kursuna katılan kadınların eserlerinin oluşturduğu sergi, Bebek Yapım Sanatçısı Arzu Özer ve öğrencilerinin ürettiği 550 eserden meydana geliyor.

Kursların eğitmeni Arzu Özer, projenin artan ivme ile gelişmesinden gurur duyduğunu belirterek, “Eskişehir’de gerçekleşen pek çok yenilikçi girişimde olduğu gibi bu projenin de fikir babası, yaratıcısı ve destekçisi Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’dir. Kadınlarımızın gizli kalmış yeteneklerini ortaya çıkararak; bir sanat dalına yönlendirmek, üretim sürecine katılarak ekonomik güç kazanmalarını sağlamak ve Eskişehir’in bebek yapım sanatında markalaşması gibi hedefleri olan projenin sonuçlarını ortaya koyan “Bir Bebek Hikâyesi” sergiler dizisinin ikincisiyle karşınızdayız.” dedi
          
Üç dönemdir ESMEK çatısı altında sürdürülen Bebek Yapım Sanatı kurslarında her yaştan 200’e yakın kadın eğitim aldığını ve üretim sürecine katıldığını ifade eden Özer sayıları hızla artan kursiyerlerle birlikte Eskişehir’i sanat bebekleri yapım merkezine dönüştüren proje kapsamında çok sayıda kadının meslek sahibi olduğunu kaydetti.

Başta Arzu Özer olmak üzere emeği geçen tüm kadınları tebrik eden Başkan Vekili Önder Tuna ise Eskişehir’in sanata ve sanatçıya her daim destek veren bir şehir olduğunu ifade etti.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri