23 Mayıs 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, El İşi Sergisi Açıldı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı kuruluşlardan faydalanan kadınların ve çocukların hazırlamış olduğu “El İşi Sergisi” Özdilek Alışveriş Merkezi’nde açıldı.

Açılışa; Vali Azmi Çelik ve eşi Emel Çelik, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sultan Murat Aydın, Mihalıççık Belediye Başkanı İsmail Uysal ve kursiyerler katıldı.

Serginin açılış kurdelesini kursiyerlerle birlikte kesen Vali Çelik ve eşi Emel Çelik, daha sonra sergiyi gezerek ürünleri tek tek inceledi. Serginin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Vali Çelik, 8 Mart’ın öneminden bahsederek, “8 Mart tüm dünyada, kadınların eşitlik, özgürlük, daha iyi çalışma ve huzurlu yaşama özlemlerini, isteklerini dile getirdikleri birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaya başlanmıştır” dedi.

Son yıllarda ülkemizdeki kadınların daha katılımcı ve üretken hale gelmesi için devletimiz tarafından yapılan çalışmaları hatırlatan Vali Çelik, yaptığı açıklamada, kadınlarımıza yönelik ekonomik, kültürel ve sosyal sorunlarının çözülmesi noktasında çeşitli yasal düzenlemelerin yapıldığını ifade etti.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri