27 Mayıs 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

"8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sergisi" açıldı

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sergisi” 8 Mart Çarşamba günü Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu’nda açıldı. Sergide bulunan eserler; Güzel Sanatlar Fakültesi, Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim İş Öğretmenliği ve Engelliler Entegre Yüksekokulu’nda görev yapan, farklı disiplinlerden kadın öğretim elemanlarının imzasını taşıyor.

Sergi açılışında konuşan Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Emel Şölenay, “Anadolu Üniversitesi, her yıl düzenlediği '8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sergisi' ile kadının sanatsal bakış açısını, yaratıcı ve estetik yönünü ortaya çıkarıyor. Anadolu Üniversitesi kadın sanatçıları ve akademisyenleri, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sergisi’ aracılığıyla kadın eli değen her şeyin başkalaştığını ve anlam kazandığını, hüner ve beceriyle güzelleştiğini ve dünyayı yaşanabilir kıldığını ortaya koyuyor. Bu anlamlı günde Anadolu Üniversitesi, kadının bireysel ve toplumsal yerini sanatsal açıdan sorgularken, üretkenliğin zenginliğini gözler önüne seriyor.” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmasının ardından sanatçılara katılım sertifikası verildi. Sergi, 15 Mart Çaşamba gününe kadar Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sergi Salonu’nda devam edecek.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri