23 Mayıs 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

fizy 20. LİSELERARASI MÜZİK YARIŞMASI’NA REKOR BAŞVURU

GENÇLERİN SEVGİLİSİ EDİS, BURAY VE DERYA ULUĞ’DAN ESKİŞEHİRLİ LİSELİLERE MESAJ VAR

Türkiye’nin 81 iline yapılan “Sen de Katıl” çağrısı sonucu, “fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması”na başvuru rekoru kırıldı. “Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu” ödülüne sahip yarışmanın heyecanı şimdiden ülkenin dört bir yanını sararken genç yıldızlardan da liselilere mesajlar geldi.

Binlerce liseli öğrencinin büyük ilgi gösterdiği fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması için ünlü isimler coşkuya ortak olarak, liselilere yarışmaya katılma çağrısı yaptı. Buray, Edis ve Derya Uluğ gibi genç yıldızlar geleceğin Eskişehirli starlarına çağrıda bulundu.

“Başarı, fırsatları iyi değerlendirmektir. Belki de aradığınız rota bu sahnede başlayacaktır. Haydi gösterin kendinizi!” cümleleri ile Buray, “Hayal etmekten asla vazgeçmeyin ve bu büyük fırsatı kaçırmayın” sözleriyle Derya Uluğ liselilere seslendi.

20 yıldır gençlere çok önemli fırsatlar sunan, yarışmanın kurucusu ve başkanı olan Serhat Hacıpaşalıoğlu’ nu ziyaret eden Edis ise; böyle bir organizasyona öncü olduğu için Hacıpaşalıoğlu’na teşekkür etti. Yarışmaya başvuru yapan liselilerle de bir araya gelen Edis, gençlerin başvuru heyecanına ortak olarak; “Bir yarışmadan daha fazlası, belki de basamağın ilk adımı, kendinize güvenin, müziğinize güvenin. Siz de bu sahnede yer alın” dedi. Genç yıldız öğrencilerle hem şarkı söyledi hem de bol bol fotoğraf çektirdi. Edis, 2 yıl önce yarışmada “Yılın Genç Starı” ödülünü almıştı.

fizy’den Muhteşem Ödüller: Üç Okula Üç Müzik Stüdyosu

20. yılında, fizy sponsorluğunda gerçekleştirilen, “fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması" için 81 ildeki 8.000 liseyi birbirinden değerli ödüller de bekliyor. Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğindeki End Productions tarafından, 20 yıldır başarı ile düzenlenen yarışmada, 100.000 TL ‘yi bulan cazip para ödüllerinin yanı sıra, bu sene fizy’nin üç okula kuracağı üç müzik stüdyosu ödülü de yer alıyor. Ayrıca, yarışmada üç öğrenci, yarışmanın eğitim sponsoru Okan Üniversitesi’nden eğitim bursu kazanma şansı elde edecek.

Elemeleri, 24-25 Mart tarihlerinde İstanbul, 31 Mart’ta Ankara ve 7 Nisan’da İzmir’de yapılacak fizy 20. Liselerarası Müzik Yarışması’nın büyük finali ise, 22 Nisan’da İstanbul’da gerçekleştirilecek.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri