23 Mayıs 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

’Muhabbet Geceleri’ Etkinliğini 3500 Kişi İzledi

’Muhabbet Geceleri’ Etkinliğini 3500 Kişi İzledi
  • 23 Şubat 2017 Perşembe
  • 4787 kez okundu

SEMERKAND ESKİŞEHİR VAKFI'nın düzenlediği 12. Muhabbet Geceler etkinliğinde duygu yüklü anlar yaşandı.
  
Eskişehir Porsuk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen ’Muhabbet Geceleri’ etkinliği duygu dolu anlara sahne oldu. 3500 kişinin katılım sağladığı Porsuk Kapalı Spor Salonu’nda yapılan etkinlik, Mikail Şimşek’in sunumuyla başladı. Hafız Mustafa Bodur’un okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam eden etkinlik, Eskişehir Çevre Sağlık İzcilik Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (ÇEVSAD) Başkanı Erhan Erden’in açılış konuşmasıyla devam etti. Başkan Erden, 12.sini düzenledikleri etkinlikte yaptığı konuşmada organizasyonun; kardeşliğe, birliğe, beraberliğe ve hayra vesile olmasını diledi. Başkan Erden, "Bizler bu muhabbet gecelerini, bir gönüle girmenin gayretiyle tüm gönüllere hizmet etmek maksadıyla icra ederken, aynı zamanda dünyanın herhangi bir yerinde başının okşanmasını bekleyen bir yetimle, başını okşayacak eli buluşturmak, iffetiyle açlığı arasında tercih yapmaya zorlanmış, açlığını tercih etmiş gençlerin onurlu duruşunun yanında durmak ve ilim zırhını kuşanmak amacıyla üniversitelerde, ilim mekteplerinde, Kur’an kurslarında okuyan talebelerin, hırkası olmaya, lokması olmaya, bursu olmaya vesile olmak umuduyla tertip ettiğimizi bir kez daha hatırlatmak isterim. Gönlümüze rabbanî bir ikram olan, muhabbetin hasıl olabilmesi adına gönülleri fethetmek önceliğimizdir. Çocuklarımıza ve gençlerimize iyi bir dünya bırakmak için gayret ederken diğer yandan dünyaya da gönlü muhabbetle yoğrulmuş, dürüst, ahlaklı gençler bırakmayı şiar edindik. Niyet, en çok ihtiyaç duyduğumuz hakiki muhabbetin tüm kalplerde yerleşmesine hizmet etmekle beraber, insanımıza keyifli saatler yaşatarak bir taraftan da tefekküre sevk edebilmektir” diyerek katılımcılara teşekkür etti.
  
Sponsorların plaket takdiminin ardından Murat Belet’in söylediği ilahilerle programa renk kattığı etkinliğe, meddah Yusuf Duru ve ekibinin sahnelediği "Kiremit Emlak" isimli tiyatro gösterisi izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı. Son olarak sahne alan Dursun Ali Erzincanlı, 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesini anlattıktan sonra ‘’30 Kuş’’ şiirini okuması, salonda duygusal anların yaşanmasına sebep oldu.
  
Davetlilerin yoğun katılım gösterdiği etkinliğe; Sarıcakaya Belediye Başkanı Faruk Güler, Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir İl Başkanı Kadir Bıyık, Ak Parti Eskişehir İl Başkan Yardımcısı Bünyamin Fidan, TÜMSİAD Eskişehir Şube Başkanı Ali Engiz, Beşir Derneği Eskişehir Temsilcisi Rıza Gürsoy, Semerkand Eskişehir İl Başkanı Erhan Erdem, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr Tunga Barçın, Aile Sosyal Politikalar Müdürü Ali Sultan Murat, Sağlık Sen Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, sivil toplum kuruluşu yetkilileri ve vatandaşlar katıldı. Ayrıca geceye telgraf göndererek bu mutluluğa ortak olan Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ve Semarkand Vakfı Bölge Başkanı İrfan Işık geceyi kutladı.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri

Eskişehir Kültür-Sanat Haberleri