18 Mart 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Herkes İçin Havacılık Derneği KAN BAĞIŞI KAMPANYASI

Herkes İçin Havacılık Derneği KAN BAĞIŞI KAMPANYASI
  • 21 Şubat 2018 Çarşamba
  • 1163 kez okundu

Herkes İçin Havacılık Derneği, 24 Şubat 2018 Cumartesi günü 7 ildeki temsilcilikleri ve Kızılay işbirliğinde gerçekleştirilecek olan kan bağışı kampanyasıyla tüm vatandaşlarımızı ortak bir amaç için biraraya getiriyor.
 Saat 10:00 - 16:00 arasında dernek temsilciliğinin olduğu tüm şehirlerde ülkemiz bireylerinin kan ihtiyacının bir nebze de olsa karşılanmasının yanı sıra yediden yetmişe herkese düzenli kan verme alışkanlığını aşılama amacıyla düzenlenecek olan etkinliğe en üst seviyede hassasiyet gösterileceği inancını paylaşmaktayız.

Kan Bağışı
 Herkes İçin Havacılık Derneği Ailesi olaraktan kan bağışının gerekliliği ve önemini bir sosyal sorumluluk bilincinden daha öte bir olgu olarak gördüğümüzden ülkemizin daimi destekçisi Kızılay ile bu kampanyayı yürütme konusunda anlaşmış bulunmaktayız. Bu doğrultuda belirtilmesi gerekir ki her 4 saniyede 1 ünite kan ihtiyacı olan ülkemizde bağışlanan kan miktarının ivedi bir şekilde artırılması gerekmektedir. Kızılay tarafından toplanan kanların 43 günden az kullanılabilirlik süresine sahip olması da ihtiyacı sürekli kılmaktadır.

Etkinlik Detayları
 24 Şubat günü belirtilen saatler süresince devam edecek olan kan bağışında ,teknik ve lojistik desteklerini esirgemeyen Kızılay'ın profesyonel sağlık birimlerinin yanısıra  il temsilciliği üyelerimiz de yer alacaktır. 18-65 yaş aralığında sağlık durumu elverişli herkesin gerekli kontroller sonrası kan verebileceği kampanyanın gerçekleştirileceği yerler ise şöyledir:

• İstanbul / Kadıköy Rıhtım Kan Bağışlama Merkezi
• Eskişehir / Kanatlı Alışveriş Merkezi
• Kocaeli / İzmit Kan Bağış Merkezi (Merkez Postahane Karşısı)
• Kayseri / Cumhuriyet Meydanı
• Ankara / Güvenpark
• Konya / Zafer Kan Bağış Merkezi
• Samsun / Çiftlik Caddesi

 Bağışlanan her ünite kan ile 3 kişinin hayata tutunmasını sağlayıp, ihtiyaç sahibi bireylerin yardımına koşabileceğimiz bu özel günde sorumluluk duygusu yüksek yüce halkımızı kan bağış merkezlerimize bekliyoruz.
İletişim Adresleri:
Herkes İçin Havacılık Dernek Ofisi:
İstiklal Mah. Reşadiye Cad. Yelkovan İşhanı No:179Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Sağlık Haberleri

Eskişehir Sağlık Haberleri