27 Mayıs 2018 Pazar
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Pedallar Kalp Haftası İçin Döndü

29. Kalp haftası nedeniyle Türk Kalp Vakfı ile Bisikletliler Derneği işbirliğiyle İstanbul, Sakarya, Bilecik, Kayseri, Samsun, Kahramanmaraş, Bergama(İzmir), Gülşehir(Nevşehir) illeri ile birlikte Eskişehir'de de düzenledik. "Pedallarımız kalplerimiz için dönüyor etkinliğimize yaklaşık 30 bisikletlinin katılımıyla Espark önünden başlayarak 9 kilometrelik bir şehir içi bisiklet turunun ardından Espark'ta sona erdi. Çekilişlerimizle Volkan Bisiklet sponsorluğunda 2 Matara, Çınar Bisiklet sponsorluğunda bir adet kilit hediye ettik.  

Yol güvenliğimizi sağlayan emniyet müdürlüğü ekiplerine, sponsorlarımıza ve katılan herkese teşekkür ederiz.
Sağlık bakanlığı, kalp sağlığımız için günde yarım saat bisiklet sürmemizi öneriyor. Sağlığımız için herkesi bisiklete binmeye, yerel yönetimlere ise standartlara uygun bisiklet yolu yapmaya (eskileri revize etmeye) davet ediyoruz. Sağlığımız için, ulaşım için, çevre için, ekonomi için, turizm için bisikleti öneriyoruz. Kurum ve kuruluşlarla her türlü proje ve etkinlik işbirliğine açığız.

Bisikletliler Derneği; bisikletin sivil toplum hareketini oluşturmak, bisiklet kültürünü yaymak ve geliştirmek, bu konularda yasal düzenlemeleri sağlamak, güvenli yollar, park alanları yaptırmak üzere 18.01.2008 tarihinde kurulmuş ulusal bir dernektir. ECF (European Cyclists Federation) Avrupa Bisiklet Federasyonu tam üyesi ve Eurovelo Yerel Koordinatörüdür. Bu bağlamda, ülkemizde bisikletli yaşam için alt ve üst yapı projeleri üretmekte, bunların yanı sıra sağlıklı yaşam, sosyal, kültürel, tarihi, anma, çevre ve turizm konulu etkinlikler ve turlar düzenlemektedir

Güzergah Detayı: Espark (İstasyon Yönü) Kapısı Önü; Fabrikalar Caddesi; Üniversite Bulvarı, Cengiz Topel-1 Caddesi, Zübeyde Hanım (Hatboyu) Caddesi, Gazi Yakup Satar Caddesi, Sivrihisar-1 Caddesi, Yunus Emre Caddesi, Atatürk Bulvarı, Vali Ali Fuat Güven Caddesi, Basın Şehitleri Caddesi, Mustafa Kemal Atatürk Caddesi, İstasyon Caddesi, İsmet İnönü-1 Caddesi , Espark.

 

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Spor Haberleri

Eskişehir Spor Haberleri