17 Mart 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

HAKKIM ZEHİR ZIKKIM OLSUN

HAKKIM ZEHİR ZIKKIM OLSUN
  • 20 Kasım 2017 Pazartesi
  • 2759 kez okundu

Akademisyen ve ünlü bilim-kurgu yazarı Tevfik Uyar: Hamamyolu rezalet bir ucube olmuş. Hakkım zehir zıkkım olsun

Akademisyen ve ünlü bilim-kurgu yazarı Tevfik Uyar, Odunpazarı Belediyesi’nin Hamamyolu projesine isyan etti. Uyar, “Güzelim yer rezalet bir ucubeye dönmüş. Çocukluğu buralarda geçen bir Eskişehirli olarak hakkım zehir zıkkım olsun” dedi

Murat Atikel - Akademisyen ve ünlü bilim-kurgu yazarı Tevfik Uyar, Odunpazarı Belediyesi’nin büyük tepki gören Hamamyolu projesine sosyal medyada twitter sayfası üzerinden tepki gösterdi ve sert eleştirilerde bulundu.

BİNLERCE TAKİPÇİSİYLE PAYLAŞTI
Çocukluğunun Eskişehir’de geçtiğini belirten yazar, Hamamyolu’nun eski ve yeni halini gösteren fotoğrafları 21 binden fazla takipçisiyle paylaşarak, uygulanan projeyi “rezalet bir ucube” olarak niteledi.

“HANGİ AKLA HİZMET…”
Hamamyolu’ndaki beton projesine sosyal medyadan isyan etti. Hamamyolu’nun eski ve yeni fotoğrafları ile 2Eylül’ün bir manşetini paylaşan Uyar, twitter sayfasında, “Güzelim yer rezalet bir ucubeye dönmüş. Hangi akla hizmet... Hâlâ aklım almıyor” dedi.

 

Resim - 7048_1_l.jpg

“YATACAK YERİ YOK”
Uyar ayrıca, “Şu resimde gördüğünüz yerin üstü vilayet meydanı gibi betonla kaplanmış ya!!! Şunu şuna çevirenin, bunu düşünenin, onaylayanın yatacak yeri yok. Çocukluğu buralarda geçen bir Eskişehirli olarak hakkım zehir zıkkım olsun, b….  Asabım bozuldu ya. Çok fena sinirlendim” diye yazdı.

2EYLÜL’ÜN MANŞETİNİ DE PAYLAŞTI
Tevfik Uyar, sosyal medyadaki paylaşımlarında 2Eylül’ün daha önce Hamamyolu projesi ile ilgili bir manşet haberine de yer verdi ve takipçileri ile paylaştı. Takipçilerinden, 2Eylül’ün manşetindeki fotoğraflara dikkatli bakmalarını istedi.

 

 

Resim - 7048_2_l.jpg

BELEDİYE CEVAP VERMEDİ
Tevfik Uyar, twitter sayfasındaki paylaşımlarına Odunpazarı Belediyesi’nin twitter adresini de etiketledi ve seslendi. Genelde vatandaşların sorularına ve tepkilerine cevap verilen belediyenin twitter sayfasından Uyar’ın paylaşımları ile ilgili bir cevap vermediği görüldü.

 

 

Resim - 7048_3_l.jpg

 

Astrolojinin bilim olmadığını ortaya dökmüştü

İTÜ Uçak Mühendisliği ve Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümlerinden mezun Tevfik Uyar, İstanbul Kültür Üniversitesi’nde havacılık ve insan davranışları üzerine dersler veren bir akademisyen.  Açık Bilim Dergisi’nin kurucu editörlerinden ve Herkese Bilim Teknoloji‘de yayın kurulu üyesi olan Uyar’ın ödüllü bilimkurgu öykülerinin de yer aldığı 4 kitabı, iki de çeviri kitabı bulunuyor. Tevfik Uyar’ın “Astrolojinin bilimle imtihanı” kitabı da büyük ilgi görmüş ve çok konuşulmuştu. Uyar’ın astrolojinin bilim sayılamayacağını ve “sahte bir bilim” olduğunu kanıtlarla ortaya koyan kitabı, bilim ve “sahte bilimleri” ayırmasıyla çok konuşulmuş ve bilimsel çevrelerde takdir görmüştü.

2eylul.com.trGönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Magazin Haberleri

Eskişehir Magazin Haberleri