24 Mart 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

VALİ ÇAKACAK’IN BASIN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

VALİ ÇAKACAK’IN BASIN BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
  • 24 Temmuz 2017 Pazartesi
  • 3733 kez okundu

Anayasanın, kanunların ve evrensel hukuk normlarının belirlediği ölçüler içerisinde; kişisel hak ve özgürlüklerle, millî menfaatleri temel alarak; özgürlük, tarafsızlık, ve objektiflikten taviz vermeden çalışmalarını yürüten bir basının varlığı demokratik toplumların en önemli güvencelerinden birisidir.

İlerleyen teknolojiyi en etkin şekilde kullanan yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşlarımız yaptıkları haberlerle toplumun geniş bir kesimini etkilemektedir. Bu sebeple basın kuruluşlarımızın her haberi ince eleyip, sık dokumaları; kişilerin özel hayatlarına ve kişilik haklarına azami titizlik göstermeleri; tüm bunları yaparken de özgür, tarafsız ve objektif olmaları; bunun yanında içinde yaşadıkları toplumun kamu düzeninin ve meslek etiğinin gerektirdiği değerleri de göz ardı etmemeleri çok önemlidir.

Tarihimizin en büyük ve en kanlı ihanet kalkışmasının yaşandığı 15 Temmuz 2016 gecesi, millî bir duruş sergileyen, halkın ve demokratik toplum düzeninin  yanında yer alan bir basının, koskoca bir milletin kaderini nasıl tayin edebildiğine hepimiz şahit olduk. İşte bu sebepten basın kuruluşlarımızın evrensel normlardan taviz vermeden, sorumlu bir yayıncılık anlayışıyla hareket etmeleri ülkemiz ve milletimiz için elzemdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, basında sansürün kaldırılışının 109. Yıldönümünde, sorumlu gazetecilik anlayışıyla görevlerini en güzel şekilde yerine getirmeye çalışan tüm basın mensuplarımızın ‘’24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’’ nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Magazin Haberleri

Eskişehir Magazin Haberleri