28 Mayıs 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Erdoğan’dan Büyükerşen’e övgü haberi düzmece çıktı

Cunmhurbaşkanı Erdoğan'ın Eskişehir ziyaretinde CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret edip övgüler düzdüğü haberleri düzmece çıktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün toplu açılış töreni için Eskişehirdeydi.Tören alanını dolduran halka hitap etti.Öncesinde ve sonrasında bazı temeslarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Eskişehirde iken devletin haber ajansı AA dikkat çeken bir haber geçti.

Haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin anı defterine CHP’li Başkan Yılmaz Büyükerşeni övücü ifadeler yazdığı iddia edildi.

Haberde ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Büyükerşeni ziyaret ettği izlenimi de oluşturuldu.Bu haber dün tüm ulusal medyada geniş yer buldu.

Habervaktim.com’un edindiği bilgilere göre ise olayın aslı bu haberlerden çok başka.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen'i ziyaret ettiği iddası külliyen yalan Erdoğan Büyükşehir Belediyesini de ziyaret etmiş değil. Büyükşehir belediyesindeki anı defterine Erdoğan adına bırakılan not da tam bir muamma,görüştüğümüz yerel basın temsilcileri

‘’ Ne böyle bir ziyaret var, ne  de anı defterine bizzat Erdoğan tarafından bırakılmış böyle bir Büyükerşen övgüsü var, anı defterine böyle bir notun kim veya kimler tarafından ne şekilde bırakıldığı araştırılıyor. Cumhurbaşkanımız oyuna  getirilmiş olabilir. Valilik ziyareti esnasında Büyükşehirin anı defterine bir not düşüleceği bilgisiyle böyle bir gelişme yaşanmış olabilir, bizzat kendisinin yazıp altına imza attığı bilgisi hiçbir yetkilice teyit edilememiştir, burada AA'nın Eskişehir temsilciliğinde görevli birilerinin Büyükerşen'in lehine olacağı düşüncesiyle böyle bir düzmece haber servis ettiğini düşünüyoruz." dedi.HABERVAKTİM.COM

 Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Magazin Haberleri

Eskişehir Magazin Haberleri