21 Nisan 2018 Cumartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir ve Afyonkarahisar Ormanlarına 178 Milyon Tohum Atıldı

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 4 İşletme Müdürlüğündeki Tabi Tensil Sahalarına Tohum Takviyesi uygulaması başarı ile tamamlandı. 16 Şubat günü Afyonkarahisar’da başlayan çalışmalar 27 Şubat günü Mihalıççık İşletmesindeki uygulama ile sona erdi.

Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü Sinanpaşa Şefliğinde, Çatacık Orman İşletme Müdürlüğü Arıkaya Şefliğinde, Eskişehir Orman İşletme Müdürlüğü Kalabak Şefliğinde ve Mihalıççık Orman İşletme Müdürlüğü Kızıltepe Şefliğindeki tohum atma işlemine Protokol, teknik ekip ve basın mensupları da katıldı. Karaçam ve sarıçam tensil sahalarına toplam 4 ton tohum serpildi. 1 kilogramda 44450 adet tohum bulunuyor. Sonuç olarak 82 hektarı Afyonkarahisar’da, 857 hektarı Eskişehir ilinde bulunan tensil sahalarına yaklaşık 178 milyon adet tohum atılmış oldu.

Programların Afyonkarahisar, Çatacık ve Kalabak bölümlerine bizzat katılan Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel, yapılan uygulamanın amacını özetleyerek “Bizim amacımız doğanın kendi yaptığı tohumlama işlemine katkıda bulunmak. Çeşitli nedenlerle çimlenmenin az olacağını tahmin ettiğimiz yıllarda bu çalışmayı yapıyoruz. Ayrıca teknik ekibimizin gözetiminde uygulamamız bir eğitim niteliğinde de olmuştur. İnşallah mayıs ayında bu sahalarda çimlenmeleri göreceğiz” dedi.4 Orman İşletme Müdürlüğündeki uygulamalara Silvikültür Şube Müdürü Gürbüz Atmaç, Şube Mühendisi Yaşar Kocasarı, İşletme Müdür ve Yardımcıları Esat Şimşek, Akın Akman, Doğan Kiras ve Hasan Bilici, İşletme Şefleri ve diğer personel katıldı.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Ekoloji Haberleri

Eskişehir Ekoloji Haberleri