19 Eylül 2018 Çarşamba
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

YAZ KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNDEN KAPANIŞ PROGRAMI

Yaz Kur’an Kurslarımızda öğrenim gören öğrenciler kapanış programı yaptı.

25 Haziran’da başlayan ve Odunpazarı İlçe Müftülüğüne bağlı kurslar da yaklaşık on bin öğrencinin öğrenim gördüğü Yaz Kur’an Kursları 17 Ağustos itibariyle sona eriyor. Kursların sona ermesi dolayısıyla kız ve erkek öğrenciler ayrı ayrı olarak kapanış programı tertip ettiler. Programda öğrenciler Kur’an-ı Kerim tilaveti yaptılar, şiirler okudular, ilahi söylediler ve gösteriler düzenlediler. 4-6 yaş miniklerin gösteri ise büyük beğeni aldı. 15 Temmuz destanını da unutmayan gençler o günü anlatan şiirleriyle duygulandırdılar.

14 Ağustos Salı günü Mahmut Sami Ramazanoğlu Camiinde yapılan programa İl Müftü Vekili Ziya Albayrak, Müftü Vekilimiz Necati Erdağlı, Kur’an Kursu Öğreticilerimiz, Din Görevlilerimiz ve öğrenci velileri katıldı.

Programda Yaz Kur’an Kursu öğrencileri arası farklı yaş ve kategorilerde yapılan Kur’an-ı Kerim ve Dini Bilgiler, Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri verildi. Ödüller Müftü Vekili Necati Erdağlı ve Şube Müdürü Feyzullah Selvi tarafından öğrencilerimize takdim edildi.

 Aynı zaman da programda İl bazında dereceye girenlere de ödülleri İl Müftülüğümüzce verildi. Farklı ilçelerden gelen öğrencilere ödülleri İl Müftü Vekili Ziya Albayrak tarafından takdim edildi. İl bazındaki derecelerde Kompozisyon yarışmasında Müftülüğümüz öğrencisi Hatice Çelik İl birincisi, Emine Ezgi Hıncıl da il üçüncüsü oldu, Şiir yarışmasında Hilal Gülşen il birincisi oldu, Resim yarışmasında ise Çakırlar Cami Kur’an Kursu öğrencisi Öykü Çakıllı il ikincisi oldu.

Müftü Vekilimiz Necati Erdağlı yaptığı konuşmada “Kur’an eğitimi, dini bilgiler eğitimi ve çeşitli etkinlikler ile 2018 Yaz Kur’an kurslarımızı sonlandırıyoruz. Mesela namaz ağacı projesi ile 5 vakit namaza gelenleri ödüllendirdik. Ama bu sadece yaz için geçerli değil, her zaman sizleri camilerimize bekliyoruz. Bizler namaza devamlı gelenlere çeşitli ödüller verdik, Allah’ın cennette vereceği ödüller ise daha güzel. O yüzden camilerimize gelin, hem oyunlar oynayın hem de namazını kılın, Allah’ın hediye ve ödüllerini kazanın” dedi. Öğreticilerimize de teşekkür eden Necati Erdağlı, öğrencilerimize yaz boyunca Kur’an ve Dini eğitim vermek için cefakârca çaba sarf eden, çok sayıda öğrenci olmasına rağmen her biriyle tek tek ilgilenmeye çalışan siz Din görevlilerimize teşekkür ediyorum dedi.

İl Müftü Vekili Ziya Albayrak ise Öğrencileri ve öğreticileri tebrik etti, velilerine de teşekkür etti. Değerli öğrenciler yazın sıcağı altında gezmeyi, dolaşmayı, başka kursları tercih etmeyip Kur’an-ı Kerim öğrenmeyi tercih ettiniz, camilerimize koştunuz. Allah’ın kelamını öğrendiniz. Sizleri tebrik ediyorum. Anne babalar sizlere teşekkür ediyorum, sizler de destek verip yaz boyunca çocuğunuzun Dini eğitim alması için camilerimize gönderdiniz, siz destek olmasanız bizler de bu eğitimi veremeyiz. O yüzden sizlere de teşekkür ediyorum. Öğreticilerimizi ise yaz boyunca izin kullanmayıp, tatile gitmeyip öğrencilerin dini eğitim alması, Kur’an öğrenmesi için çaba gösterdikleri için tebrik ediyorum.” dedi.

Programın hazırlanmasında emeği geçen Kur'an Kursu öğreticilerimize, İmam Hatip ve Müezzin Kayyımlarımıza teşekkür ederiz.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Eğitim Haberleri