19 Temmuz 2018 Perşembe
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde mezuniyet günü

Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde mezuniyet günü
  • 21 Haziran 2018 Perşembe
  • 188 kez okundu

Anadolu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, 2017 – 2018 Eğitim Öğretim Yılı mezunlarını 20 Haziran Çarşamba günü Öğrenci Merkezi Salon 2016’da gerçekleştirilen törenle uğurladı. Törene; mezun öğrenciler ve ailelerinin yanı sıra Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Gültekin, Prof. Dr. Mustafa Kemal Biçerli, Prof. Dr. Zafer Asım Kaplancıklı, öğretim elemanları ve üniversite mensupları katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende konuklara Anadolu Üniversitesinin tanıtım filmi izletildi.

“Anadolu Üniversitesi ile bağınızın kopmadığını, aslında daha da güçlenerek artacağını söylemeliyim”

Törenin açılışında konuşan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, öncelikle mezunlara tavsiyelerde bulunarak şunları söyledi: “Şunu hiçbir zaman unutmayın ki bu aziz millet bizleri olduğu gibi, sizleri de çok büyük fedakârlıklarla okuttu. Artık ülkemiz ve kendiniz için sorumluluk alma zamanınız geldi. Sizler sadece kendiniz ve aileleriniz için değil; ülkemiz ve insanlık için de başarılı olmak zorundasınız. Özellikle mezuniyet zamanlarının sizlerde yarattığı buruk sevince ve sonrası ile ilgili yaşadığınız tedirginliğe yabancı olmadığımızı bilmenizi isterim. Yaşadığınız buruk sevinci ve mezuniyet sonrası ile ilgili tedirginliğinizi biraz da olsa azaltır diye düşünerek Anadolu Üniversitesi ile bağınızın kopmadığını, aslında daha da güçlenerek artacağını söylemeliyim.”

"Hepimizin geçtiği yollardan geçeceksiniz"

Rektör Gündoğan ayrıca, “Bundan sonra da şimdiye kadar olduğu gibi, birçok sorunla karşılaşacaksınız. Zaman zaman aşmakta zorlanacağınız bu sorunlar, sadece mesleki yaşantınızla ilgili olmayacak. Hepimizin geçtiği yollardan geçeceksiniz. Hepimizin çözmek için çaba sarf ettiği sorunlarla yüzleşeceksiniz. Şundan kuşkum yok ki Anadolu Üniversitesi’nde geçirdiğiniz yıllar, aldığınız eğitim, katıldığınız ya da düzenlediğiniz kültürel ve sanatsal etkinlikler, kurduğunuz dostluklar ve çoğu zaman dört mevsimi ile hemhal olduğunuz kampüslerimizin size kattıkları sayesinde bu sorunları bizlerden çok daha kolay aşacaksınız.” ifadelerini kullandı.

"Üniversitenizin kapıları da sizlere her zaman açıktır"

Anadolu Üniversitesinin öğrencilerine yüklediği kurumsal kimliğin yanı sıra mezuniyetleri sonrasındaki gayretleriyle pek çok kapının mezunlara açılacağına da değinen Gündoğan, “Üniversitenizin kapıları sizlere her zaman açıktır. Burada edindiğiniz dostluklar sizleri hiçbir zaman bir başına bırakmayacaktır. Anadolu Üniversitesi, 60 yıllık geçmişi ile kocaman bir aile olarak her zaman sizlerin arkasında olacaktır. Bu duygularla başarılarınızın devamını diler ve sizleri, mezuniyetiniz dolayısıyla can-ı gönülden kutlarım. Sizleri çok ama çok seviyoruz. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.” dedi.

"Emanetlerinize sahip çıkmak için elimizden geleni yaptık"

Mezunların bugünlerini, kıymetli ailelerine borçlu olduklarına da dikkat çeken Rektör Gündoğan, mezun ailelerine ilişkin görüşlerini şu şekilde aktardı: “Çocuklarınızın daha güzel koşullarda yaşamaları ve müreffeh bir geleceğe sahip olmaları hayaliyle yıllardır çaba sarf etmektesiniz. Yaptığınız fedakârlıkların değerini ölçebilmek elbette mümkün değil. Bizler, Anadolu Üniversitesinin bütün çalışanları, bütün imkânlarımızla kurduğunuz hayallerin gerçekleşebilmesi için çalıştık. Yaşadığımız dünyanın gereklilikleri her neyse, gençlerimizi bu gereklilikler doğrultusunda donatmaya uğraştık ve artık onların sahip oldukları bilgi birikimi ve kazandıkları tecrübeyle, daha güzel bir dünya için üzerlerine düşen sorumlulukları yerine getirebilecek durumda olduklarını düşünüyoruz. Hatta Anadolu Üniversitesi farkı ile akranlarının çok daha ötesinde bir konumda olduklarına eminiz. Bu yüzden bundan sonra yapılabilecek en önemli şeyin, onlara güvenmek, sahip oldukları bilgi birikimlerini ve tecrübelerini hayata geçirebilmeleri için onları desteklemeye devam etmek olduğunu tekrar hatırlatmak istiyorum.”

“Fakültemizin ülkemize kazandıracağı mesleğinde yetkin gençlerimizi şerefle uğurlamak için bir aradayız”

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilek Ak ise, “Bugün burada Üniversitemizin 60’ıncı, Fakültemizin 7’nci kuruluş yılında; 3’üncü mezuniyet törenini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Anadolu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nden mezun olan genç Dil ve Konuşma Terapistleri ve genç Sosyal Hizmet Uzmanlarının mezuniyet sevincini paylaşmak, fakültemizin ülkemize kazandıracağı mesleğinde yetkin gençlerimizi şerefle uğurlamak için bir aradayız. Öncelikle bu anlamlı günde aramızda bulunduğunuz ve sevincimize ortak olduğunuz için şahsım ve fakültem adına her birinize teşekkür ederim.”

Mezun öğrencilere, ailelerine ve öğretim elemanlarına da seslenen Prof. Dr. Ak, “Değerli genç mezunlarımız, yıllardır devam ettirdiğiniz eğitim hayatınızın zorlu bir sürecini daha başarıyla tamamladınız. İnanıyoruz ki yapacağınız işlerde size verdiğimiz çağdaş ve en üst düzey bilgilerle kısa zamanda kariyer basamaklarını hızla tırmanacak ve önemli başarılar elde edeceksiniz. Değerli velilerimiz, evlatlarınız sizden aldıkları güçle, azim ve kararlılıkla çalışıp bu rütbeye eriştiler. Bunun için herkesin huzurunda tüm genç mezunlarımız adına hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Değerli hocalarımız, öğrencilerimize sadece mesleklerinde yetkin hale gelecekleri bilgiler öğretmekle kalmadınız; aynı zamanda bir birey olarak sorumluluklarını, bir ekibin parçası olarak paylaşmayı ve dayanışmayı, bir üniversite mezunu olarak topluma karşı görev ve sorumluluklarını da öğrettiniz. Genç mezunlarımızın bundan sonraki zaman içinde yapacakları başarılı çalışmalar sizleri de onurlandıracaktır.” ifadelerini kullandı.

“Bugün burada hüzünlü bir bitişin yanında yepyeni bir başlangıç yapıyoruz”

Sağlık Bilimleri Fakültesi mezunlarını temsilen konuşma yapan fakülte birincisi Seçil Kılınç ise, “Dört yıl önce çıktığımız bu yolu bugün burada sonlandırıyoruz. Verdiğimiz emeklerin, uykusuz vize ve final haftalarının, öğrencilik hayatının yaşattığı zorlukların karşılığını diplomamıza kavuşarak almak için bir araya geldik. Dolayısıyla bugün burada hüzünlü bir bitişin yanında yepyeni bir başlangıç yapıyoruz. Anadolu Üniversitesine, hocalarıma, aileme bana kattığı tüm güzellikler için teşekkür ediyorum.”

Açılış konuşmalarının ardından ise sırasıyla fakültede derece elde eden öğrencilerden; Seçil Kılınç, Aslıhan Gürkan, Begüm Serap Akdemir ve İrem Poyraz hediye ve diplomalarını Rektör Prof. Dr. Naci Gündoğan ve rektör yardımcılarının elinden aldılar.

Tören; mezunların kep atmalarının ardından son buldu.Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Eğitim Haberleri