20 Nisan 2018 Cuma
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

ESKİŞEHİR FATİH FEN LİSESİNDEN ÇEVRE DUYARLILIĞI

Eskişehir Fatih Fen Lisesi öğrencileri uluslararası bir gençlik ağı olan Çevre Eğitim Vakfı’nın (FEE) Çevrenin Genç Sözcüleri (YRE) programı kapsamında düzenlediği fotoğraf yarışmasına katılmıştır. Orijinal ismi “Young Reporters for the Environment -YRE” olan “Çevrenin Genç Sözcüleri Programı” gençleri çevre sorun ve konularını anlamaya yöneltmeyi amaçlamaktadır.

Fatih Fen Lisesi öğrencileri yarışmaya; öğretmenleri Reyhan Bilgili, Engin Sevinç, Ümit Tunç danışmanlığında “Toprak Yoksa Biz de Yokuz” ( NO SOIL, NO US!) ve “Çevreci” (TREE HUGGER) başlıklı iki fotoğrafla katıldılar. Toprağın en büyük düşmanı olan erozyonla mücadele için harekete geçen öğrenciler; fotoğraf alt yazılarında bir ağacın sesi olmuşlardır: ‘’Kollarımla kucakladığım ve koruduğum bu toprak, yağan her damla yağmurda kollarımın arasından süzülüp uzaklaşıyor. Bir şeyler yapılmazsa daha uzun yaşayamam.”

Fatih Fen Lisesi öğrencilerine göre çevreci (Tree Hugger) olmak için pek çok neden vardır. Bilimsel kanıtlara göre, ağaçlar  kendilerini iyileştirme  özelliğine sahiptir ve bunun  için titreşim frekansı yayarlar. Ağaçlara sarılır veya onlara yaslanırsanız, bu titreşimle etkileşime girecek ve ağacın iyileştirici etkisinden yararlanacaksınız. Orman bölgelerindeki oksijen, psikolojimizi olumsuz etkileyen iyonları etkisizleştirir. Ağaç kesmek daha fazla hava kirliliğine ve hastalığa neden olur. Sadece 1 ağaç her gün 4 kişiye yetecek  oksijen sağlayabilir. Sizce onları kurtarmaya değmez mi?Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Eğitim Haberleri

Eskişehir Eğitim Haberleri