21 Mayıs 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Eskişehir Valiliği’nden Volkan Bayar açıklaması

Eskişehir Valiliği, Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde, içinde öğretim üyeleri ve fakülte sekreterinin de olduğu 4 kişiyi öldüren Volkan Bayar’ın Emniyet istihbaratıyla bağlantılı olduğu iddialarına karşı bir açıklama yaptı.

Osmangazi Üniversitesinde 4 Öğretim Üyesinin Öldürülmesiyle İlgili Basın Açıklaması:

Bazı basın yayın organlarında, Osmangazi Üniversitesinde 4 öğretim üyesinin öldürülmesi olayının faili Volkan BAYAR isimli şahsın, Emniyet İstihbaratının elemanı ve muhbiri olduğu, bazı üst düzey emniyet yöneticileri ile görüştüğü, eylem öncesinden kurumların haberdar olduğu, olayın Hrant DİNK cinayeti ile özdeşleştirilerek algı oluşturulmaya çalışıldığı müşahede edilmektedir. 

1- Güvenlik güçlerinin sözde saldırıdan haberdar olmasına rağmen tedbir almadığı iddiası gerçek dışıdır. Böyle bir saldırı ihbarı veya duyumu hiçbir şekilde Emniyet Müdürlüğüne gelmemiş, herhangi bir tedbir talebinde de bulunulmamıştır.

2- Adı geçen şahıs ne 15 Temmuz öncesi ne de sonrasında Eskişehir ilinde istihbarat elamanı veya muhbiri olarak çalışmamış ve bu yönde kendisi ile görüşülmemiştir.

3- Emniyete sürekli olarak gelip gittiği ve sık sık iletişime geçtiği iddiası tamamen asılsızdır. Adı geçen şahsın Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü binasına (2) kez Trafik Tescil, (5) kez Silah Ruhsat işlemleri için geldiği, ayrıca 03.10.2016 tarihinde TEM Şube Müdürlüğüne gelerek dilekçe vermek istediği, şahsın KOM Şubeye yönlendirildiği, son olarak 31.01.2018 tarihinde Ankara’dan gelen talimat doğrultusunda ifade vermek amacıyla KOM Şubeye geldiği kayıtların incelenmesinden anlaşılmıştır.

4- Bu tür haberlerle, FETÖ terör örgütü mensuplarına yönelik yapılan tüm çalışmaların sanki  “Asılsız ihbarlara dayandırılarak yürütüldüğü” algısı ile bilerek veya bilmeyerek terör örgütünün propagandasına alet olunduğu değerlendirilmektedir.

5- Basın kuruluşlarının bu tür haberleri yayınlarken daha dikkatli olmalarında fayda görülmekte olup, FETÖ terör örgütü ile mücadelede eden güvenlik görevlilerinde ve kamuoyunda olumsuz bir havanın oluşmasına sebebiyet vereceği göz ardı edilmemelidir.

6- Asılsız haber ve iftiralarla kurumları ve yöneticileri yıpratmaya yönelik bu tür haberlerle ilgili olarak hukuki yollara başvurulacaktır. 

 

KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Polis Haberleri

Eskişehir Polis Haberleri