23 Nisan 2018 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

Sahte İçki Yüzünden İki Kişi Hayatanı Kaybetti

METİL ALKOL ZEHİRLENMESİ NETİCESİ ÖLÜM OLAYI
                                           
08/03/2017 günü saat:06.30 sıralarında ikametinde rahatsızlanan M.U.(57) Yunus Emre Devlet Hastanesine kaldırılarak hayati tehlike kaydı ile yoğun bakım ünitesine yatırılmış, tedavisi devam etmekte iken 09/03/2017 günü saat:12.00 sıralarında EKS olmuş, şahsın metil alkol zehirlenmesi nedeniyle öldüğü değerlendirilerek otopsi için Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Morguna kaldırılmıştır. 

M.U. ile aynı yerde çalışan Ö.Ç.(62) nin de 08/03/2017 günü işe gitmediğinin anlaşılması üzerine, yalnız yaşadığı ikameti çilingir marifeti ile açtırılmış ve ikamet içerisinde bulunan Ö.Ç. nin de EKS olduğu anlaşılmış, otopsi için Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Morguna kaldırılmıştır.

Burada yapılan otopside, her iki şahsında metil alkol zehirlenmesi neticesinde öldüğü tespit edilmiş, Ö.Ç.’nin evinde bulunan 2 adet içki şişesi ve M.U.’nun yakınları tarafından teslim edilen 2 adet içki şişesi gerekli incelemeler yapılmak üzere muhafaza altına alınmıştır.                     

Her iki şüpheli ölüm olayının aydınlatılmasına yönelik yapılan çalışmalarda; şahısların aynı mahallede ikamet ettikleri, Kırmızıtoprak Mahallesinde bulunan ve Y.A.(53) isimli şahsın işlettiği çay ocağından alkol satın aldıkları iddiası üzerine, çay ocağını işleten Y.A. Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yakalanmış, konu ile ilgili tahkikata başlanmıştır.

Gözaltına alınan şüpheli 10/03/2017 günü mevcutlu olarak adliyeye sevkedilecektir.Gönderen: eskisehirgundem

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Polis Haberleri

Eskişehir Polis Haberleri