25 Mart 2019 Pazartesi
eskişehir öğrenci apartlar yurtlar barınma yurt apart

TÜRK KIZILAYINDAN 8 MARTTA FARKINDALIK

Türk Kızılay’ı Eskişehir Şubesi Kadın Kolları 8 Mart Dünya Kadınlar gününde birbirinden güzel gösterilerle farkındalık yarattı.

Kızılay kadın kollarının gönüllü sporcu gençleri, özel makyajlarıyla Şiddet gören kadınlara destek olmak adına birbirinden güzel dans ve tekvando gösterileriyle halkın ilgi odağı oldu.

Kızılay Eskişehir Şubesi Kadın Kolları Başkanı Canan ARI yaptığı açıklamada; Kadına yönelik Aile içi Şiddet son yıllarda giderek arttı. Şiddeti dans ederek, tekvando gösterisi yaparak protesto ettik.

Tüm Kadınlarımız hak ettiği eşitliği ve değeri görene kadar mücadele edeceğiz. Tüm Kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü Kutluyorum. Dedi.

Türk Kızılay’ı Eskişehir Şube Başkanı Egemen TEMİZSOY ise; Yıllardan beridir bilimden sanata, spordan edebiyata, siyasetten çalışma hayatına kadar hayatın her alanında kadınları büyük çaba ve başarılarına şahit olunmuştur.
Kadınların elinin değdiği her yerde bir güzellik, göz nurunun düştüğü ve emeğinin geçtiği her noktada bir derinlik bulunmaktadır. Kadınlarımıza her alanda daha çok yer verilmelidir. Bu vesileyle başta kadın kolları ekibimiz olmak üzere tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Dedi.

 Gönderen: haber

YORUM YAZ
Bu habere yorumlar
eskişehir güvenlik kamerası
Eskişehir Yaşam Haberleri

Eskişehir Yaşam Haberleri